Guerrilla Games zaplanowało całą trylogię Horizon Zero Dawn?

W sieci pojawiły się właśnie informacje, które z pewnością ucieszą wielu fanów ognistowłosej Aloy.

Marzenia i myślenie życzeniowe wielu fanów mają szansę się spełnić, bo choć do tej pory oficjalnie nie doczekaliśmy się takiej zapowiedzi, to wiele wskazuje na to, że Horizon Zero Dawn będzie trylogią. Wiele różnych źródeł potwierdziło bowiem, że Guerrilla Games dostało właśnie od Sony zielone światło na produkcję kontynuacji produkcji z 2017 roku, która została bardzo ciepło przyjęta przez fanów i recenzentów, rozchodząc się w nakładzie ponad 10 mln egzemplarzy i stając jedną z najlepiej sprzedających się gier PlayStation 4.

Reklama

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że deweloper już przy pierwszej części szykował scenariusz na kolejne odsłony, ale jako że umowa z Sony obowiązywała tylko w zakresie PS4, to w temacie zapadła cisza... jak się teraz okazuje tylko medialna, bo prace nad grą miały ruszyć niedługo po premierze pierwszej części. Początkowo celowały jeszcze w tę generację konsol, ale w końcu zapadła decyzja o skupieniu się wyłącznie na next-genie Japończyków, więc kolejnych odsłon doczekamy się już na PlayStation 5.

Dobrze poinformowane osoby z branży twierdzą zaś, że gra będzie gigantyczna w zakresie świata, który będzie większy niż poprzednio i zaoferuje graczom więcej wolności jego eksploracji. Jakby tego było mało, w produkcji obecny ma być również tryb kooperacyjny, choć jeszcze nie wiadomo, czy w ramach kampanii, czy też może jako osobna opcja. Guerilla Games szykowało się nawet z zamiarem wypuszczenia samodzielnego kooperacyjnego preview nowego Horizon, który później trafiłby do pełnej wersji “dwójki", ale nie wiadomo, czy plany są ciągle aktualne.

Jest to o tyle prawdopodobne, że deweloper od dawna chciał umieścić w swojej grze takie rozwiązanie i planował je już dla pierwszej części serii, ale ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu i skupił się na rozgrywce dla jednego gracza. Miejmy nadzieję, że w drugiej części wszystko pójdzie już zgodnie z planem, bo wielu graczy z przyjemnością ruszy na tę przygodę w towarzystwie. No to najważniejsze, czyli... kiedy premiera? Trudno powiedzieć, ale małą wskazówką niech będzie fakt, że Guerilla szukało jakiś czas temu dodatkowych rąk do pracy, a podczas prezentacji nowego kontrolera do PlayStation 5 słuchaliśmy o nowych możliwościach zastosowanych technologii, np. uczucia oporu podczas naciągania łuku, czyli kluczowej broni Aloy.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Zero Dawn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy