Reklama

GTA VI: Rockstar trzyma swój nowy projekt pod ścisłą tajemnicą

​O GTA VI pisze się każdego dnia wiele. Jest to gra, na którą czekają miliony graczy na całym świecie. Okazuje się jednak, że producenci nie są zadowoleni z tego, jak wielka dyskusja toczy się wokół tej gry. Studio na niektórych kanałach banuje frazy związane z tytułem.

GTA VI oczekiwane przez miliony

Kiedy w lutym bieżącego roku Rockstar Games poinformował całą opinię publiczną o tym, że szósta odsłona legendarnej serii Grand Theft Auto jest w zaawansowanej fazie produkcji.

Zespół deweloperski bardzo intensywnie pracuje nad publikacją najbardziej wyczekiwanej gry wideo w historii branży. Od tamtego czasu dociekliwym internautom nie umyka w zasadzie żadna wskazówka i żaden element, który mógłby uchylić nieco rąbka tajemnicy o nadchodzącej części GTA.

Reklama

W sieci powstała masa domysłów na temat wyglądu mapy, postaci, czasu akcji. Wiemy, że prawdopodobnie grywalnymi postaciami będą kobieta i mężczyzna. Bohaterowie mają być inspirowani słynną parą przestępców - Bonnie and Clyde.

Prawdopodobnie otrzymamy także całkiem nowe Vice City oraz inne lokalizacje, które będą odkrywane wraz z wydawaniem dodatków przez studio Rockstar Games. Wszystko to jest czytane i komentowane przez miliony internautów z całego świata. Okazuje się jednak, że przekazywanie informacji na temat "szóstki" nie jest takie łatwe. W przypadku różnych przecieków interweniuje sam Rockstar.

Rockstar Games wycisza temat GTA VI

Studio prawdopodobnie nie do końca panuje nad tym, ile informacji wycieka na temat najnowszego Grand Theft Auto. Pracownicy amerykańskiej firmy nie są zadowoleni z tego, że kolejne przecieki ujawniają tajemnice, które Rockstar sam chciałby ogłosić.

Jednym ze środowisk, które często dyskutuje na temat GTA VI jest czat na Twitchu. Dzieje się to głównie podczas rozgrywki w GTA Online (dodatek do GTA V).

Studiu na tyle to przeszkadza, że postanowiło wystąpić do poszczególnych kanałów na Twitchu o zbanowanie frazy "GTA 6". Tak samo było w komentarzach pod niektórymi filmami w serwisie YouTube.

Jak na razie Rockstar nie odniósł się w żaden sposób do tych rewelacji. Społeczność jednak nie poprzestaje na rozmowach o nowej produkcji. Dzieje się to jednak w bardzo kuriozalny sposób. Internauci używają takich zwrotów jak na przykład "GTA 7-1", co może powodować sporo uśmiechu na twarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama