GTA 6 - ile miejsca na dysku zajmie hit od Rockstar Games?

Nie milkną debaty o Grand Theft Auto 6, kolejnej odsłony popularnej gamingowej serii od Rockstar Games. Fani zastanawiają się, ile wolnej przestrzeni dyskowej może zająć ta produkcja. Z podpowiedzią spieszą analizy jednego z użytkowników serwisu Reddita.

O GTA 6 usłyszeliśmy w ostatnim półroczu całkiem sporo informacji. Otrzymaliśmy pełnoprawny oficjalny zwiastun z gry, który niebawem przebije 200 milionów odsłon w serwisie YouTube, co tylko demonstruje siłę marki Grand Theft Auto i potwierdza, że mówimy o niepodważalnie najbardziej wyczekiwanej gry w historii.

Dodatkowo Take-Two, a w zasadzie szef firmy, Strauss Zelnick zdradził, iż twórcy najprawdopodobniej wyrobią się w procesem produkcyjnym i zdążą wydać swój tytuł w końcówce 2025 roku. Wiemy, że GTA 6 zaoferuje dwójkę grywalnych protagonistów i bardzo szeroki otwarty świat nasycony szczegółowością, jakiej jeszcze w branży nie widzieliśmy.

Reklama

Część osób, miłośników serii Grand Theft Auto, głowi się, czy będzie w stanie pomieścić GTA 6 na swoich nośnikach. Pojawiają się tezy, że skoro produkcja ma być rozległym i bardzo ambitnym projektem, to może zajmować bardzo dużo miejsca na dyskach konsolowych.

Jeden z użytkowników Reddita u/Denso95 pod lupę wziął dane związane z GTA 6, które w przeszłości wyciekały do sieci. Wg. jego analiz rozmiar plików wersji deweloperskiej gry wynosił ok. 80 GB. Z racji tego, że kompilacje deweloperskie mają działające i w pełni funkcjonujące tylko niektóre funkcje, to spodziewać można się tego, że na "szóstkę" trzeba będzie przeznaczyć blisko 200 GB wolnego miejsca na dysku.

Oczywiście póki co mowa o grze wydawanej na konsolach PlayStation 5 (oraz PS 5 Pro), jak również na Xbox Series X/S. Jeśli faktycznie GTA 6 będzie tak ambitnym i dużym przedsięwzięciem, na które wskazuje dosłownie wszystko, włącznie w opublikowanym trailerem, to 200 GB miejsca na dysku nie jest kosmiczną wartością, patrząc chociażby na to, że coraz więcej gier w momencie swojej premiery przebija granicę 150 czy nawet 170 GB.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama