GTA 5: Powstał mod nawiązujący do niedawnej tragedii Titana

Nieco ponad tydzień temu świat z zapartym tchem obserwował akcję poszukiwawczo-ratunkową łodzi podwodnej Titan, która - jak się finalnie okazało - zatonęła wraz z 5-osobową załogą niedaleko wraku Titanica.

Prywatna łódź podwodna (a może lepszym określeniem będzie "batyskaf"?) Titan służyła do komercyjnych wycieczek na dno oceanów, a jej ostatnim celem była obserwacja leżącego na głębokości 3800 metrów wraku Titanica. Potężny, legendarny liniowiec zatonął w 1912 roku na wodach Oceanu Atlantyckiego po tym, jak zderzył się z górą lodową, ciągnąc ze sobą na dno około 1500 pasażerów.

Reklama

Niestety, w wyniku poszukiwań Titana okazało się, że jego załoga podzieliła los pasażerów Titanica. Według doniesień służb ratunkowych batyskaf implodował (zapadł się do środka pod wpływem ciśnienia wody). W wyniki katastrofy zginął między innymi założyciel firmy, która stworzyła Titana, Stockton Rush.

Tragedia ta oczywiście przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie, ale znalazła też swoje miejsce w świecie gier i to nie tylko z powodu nietypowego kontrolera, który służył do sterowania łodzią. Na Steam można znaleźć grę - horror Iron Lung, która opowiada o losach osoby uwięzionej na pokładzie prymitywnej łodzi podwodnej. Gra powstała co prawda jeszcze na długo przed feralnym rejsem Titana, ale gdy ogłoszono wyniki akcji poszukiwawcze, jej sprzedaż znacząco podskoczyła. Ten zaskakujący efekt skomentował nawet twórca gry, David Szymanski, który określił wpływ tragedii "tak bardzo złym".

O ile jednak w przypadku gry nie można mówić o bezpośredniej chęci zbicia kapitału na tragedii, o tyle w przypadku pewnego moda do GTA 5 nie da się już być tak wyrozumiałym. Pewna grupa twórców modów postanowiła bowiem stworzyć w grze wierny model łodzi OceanGate, która pozwala graczom zbadać ocean znajdujący się w grze. Łodzią da się w pełni sterować, ma działające światła oraz przedni właz, przez który sterowana przez graczy postać może wchodzić i wychodzić z łodzi. Jedyne co różni model od prawdziwego Titana to fakt, że łódź w grze jest jednoosobowa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto V

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy