Reklama

Gry na prezent na Mikołaja. 10 sprawdzonych pomysłów!

​Wersja dla dzieci: Święty Mikołaj lada dzień wyruszy w podróż od komina do komina. Wersja dla dorosłych: jeszcze nie masz prezentu?!

Spokojnie, masz jeszcze chwilę. Wiele sklepów wciąż oferuje gwarancję dostawy przed Mikołajem. Wystarczy usiąść, zastanowić się i przejrzeć internet. Albo... wesprzeć się naszym poradnikiem prezentowym. A w nim dla każdego coś miłego!

Gra komputerowa dla chłopca

1. FIFA 23

Jeśli twój syn (czy chrześniak) nie ma jeszcze najnowszej odsłony serii FIFA, a interesuje się piłką nożną, nawet nie masz się co zastanawiać. Ta gra to pewniak. Co więcej, niedawno doczekała się aktualizacji pozwalającej wziąć udział w mistrzostwach świata w Katarze. Po raz kolejny do FIF-y trafiła polska ekstraklasa, jak również komentarz w wykonaniu Tomasza Smokowskiego i Jacka Laskowskiego.

Reklama

Platforma: PC i wszystkie konsole

2. Gran Turismo 7

Większość chłopców - zarówno młodszych, jak i starszych - lubi samochody oraz wszystko, co z nimi związane. W Gran Turismo 7 możemy nie tylko ścigać się w sposób do złudzenia przypominający rzeczywistość, ale także kolekcjonować auta naszych marzeń. Autorzy odwzorowali je w sposób godny podziwu. Podobnie jak tory, po których przychodzi nam jeździć.

Platforma: PlayStation 4, PlayStation 5

3. Call of Duty: Modern Warfare 2

Propozycja dla nieco starszych chłopców. To widowiskowa gra, w której bierzemy udział w fikcyjnej - ale przedstawionej bardzo realistycznie - wojnie. Jej autorzy przygotowali zarówno kampanię fabularną, jak i obszerny moduł sieciowy, w którym można zmierzyć się z graczami z całego świata. Jest to jeden z największych przebojów wśród gier multiplayer.

Platforma: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5

Gra komputerowa dla dziewczyny

1. Just Dance 2023

Nie lubimy przesadnie upraszać świata i generalizować, ale przeważnie jest tak, że chłopcy grają w piłkę i lubią samochody, a tańcem znacznie częściej pasjonują się dziewczęta. Just Dance 2023 pozwala gibać się przed telewizorem w rytm szlagierów, według choreografii przygotowanych specjalnie z myślą o grze.

Platforma: Xbox Series X|S, PlayStation 5, Switch

2. Animal Crossing: New Horizons

Prawdziwy przebój od Nintendo. Gra, w której trafiamy na bezludną wyspę i... robimy na niej niemal wszystko. Eksplorujemy, wykonujemy zadania, pozyskujemy surowce, łowimy ryby, zbieramy eksponaty, stawiamy budowle, upiększamy naszą chatkę etc. Mało co pozwala zrelaksować się tak jak Animal Crossing: New Horizons.

Platforma: Switch

3. Two Point Hospital

Strategia inspirowana kultowym Theme Hospital. Wcielamy się w dyrektora szpitala i stajemy przed różnymi wyzwaniami. Musimy rozszerzać ofertę badań i terapii, zatrudniać i szkolić personel, dbać o roślinność czy ogrzewanie. Świetna zabawa - początkowo łatwa, ale z czasem coraz bardziej wymagająca.

Platforma: PC i wszystkie konsole

Gra planszowa dla... prawie każdego

1. Wsiąść do pociągu

Gra ukazała się w różnych wersjach: Europa, Polska, Dookoła Świata czy USA. Jednak poza obszarem, na którym toczy się rozgrywka, nie różnią się praktycznie niczym. W każdym przypadku mamy do czynienia z niezwykle wciągającą planszówką, w której staramy się zbudować większe imperium kolejowe od naszych konkurentów.

Kategoria wiekowa: od ośmiu lat

2. La Cucaracha

O nie, w naszej kuchni pojawił się karaluch! Trzeba go jak najszybciej zapędzić do pułapki. Gracze rzucają kością i prowadzą owada na sam koniec planszy poprzez labirynt. Wygrywa ten, kto złapie go pięć razy. Świetna zabawa dla dwóch, trzech lub czterech osób.

Kategoria wiekowa: od pięciu lat

3. Dobble

Prawdziwy klasyk. Gra, która ćwiczy koncentrację, zmysł obserwacji, spostrzegawczość i refleks. Zadaniem graczy jest znalezienie jednakowych elementów na dwóch kartach - jednej trzymanej w ręce, drugiej położonej na środku. Dobble występuje w wielu wariantach, które można dopasować do zainteresowań obdarowywanego dziecka: Psi Patrol, Marvel, Harry Potter, Star Wars...

Kategoria wiekowa: od sześciu lat

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prezentownik 2023 | Mikołajki | gwiazdka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama