Reklama

Gran Turismo: Powstanie filmowa ekranizacja kultowej gry wideo

​Przed interesującym zadaniem może stanąć niedługo reżyser filmu "Dystrykt 9" Neill Blomkamp. Jak informuje portal "Deadline", jest poważnym kandydatem do wyreżyserowania filmu opartego na motywach gry wideo "Gran Turismo". Interesujące w tej propozycji jest to, że wspomniana gra... nie ma fabuły.

"Gran Turismo" to seria bardzo realistycznych gier wideo pozwalających graczom zasiąść za kierownicami najbardziej popularnych samochodów sportowych. Nie bez przyczyny od 2004 roku tytułowi gry towarzyszy dopisek: "symulator prawdziwej jazdy". Bardzo dokładnie odtworzona została w niej fizyka poruszających się samochodów. Co ważne, w grze znalazły się symulacje prawdziwych sportowych samochodów, nie ma więc tu mowy o żadnych komputerowych podróbkach.

Do zajęcia się projektem filmu na podstawie gry "Gran Turismo" przekonał studia Sony Pictures i PlayStation Productions sukces niedawnej ekranizacji "Uncharted", która przyniosła tym firmom ponad 400 milionów dolarów zysku. Powołujący się na swoje źródła portal "Deadline" podał, że projekt filmu "Gran Turismo" jest wciąż w bardzo wczesnym stadium. Jednocześnie zdementował pogłoski, że szykowany jest również serial na podstawie tej wyścigowej gry, który miałby być przeznaczony na potrzeby platform streamingowych.

Reklama

Do tej pory na rynku pojawiło się siedem gier z serii "Gran Turismo", które sprzedały się w liczbie ponad 85 milionów egzemplarzy. Twórcą pierwszej gry cyklu z 1997 roku jest Kazunori Yamauchi. "Gran Turismo" od początku wabił graczy precyzyjną grafiką, fizyką jazdy i dbałością o szczegóły pojawiających się w grze aut, które gracze mogą rozbudowywać i ścigać się nimi w wyścigach.

Studia Sony Pictures i PlayStation Productions pracują też nad innymi filmami na podstawie gier wideo. Jedną z nich będzie ekranizacja gry "Ghost of Tsushima", której scenariusz pisze Takashi Doscher ("Tylko"). W zaawansowanym stadium są też prace nad serialem opartym na motywach gry "The Last of Us" realizowanym dla HBO. W planach jest także ekranizacja gry "Twisted Metal".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy