Reklama

Film Uncharted przekroczył 300 milionów w box office

​Tom Holland święci triumfy. Uncharted mogło nie przypaść do gustu krytykom, ale bez wątpienia wpadło w oko fanom gier i filmów akcji. Nowy film Sony Pictures zarobił już w box office ponad 300 milionów dolarów.

Wystarczy jedno spojrzenie na Rotten Tomatoes, żeby zobaczyć, że jest to jeden z największych konfliktów pomiędzy fanami a krytykami ostatnich lat. Po 224 recenzjach film osiągnął wynik zaledwie 41%. W przypadku społeczności Rotten Tomatoes jest to aż 90%.

Krytycy uważają, że Uncharted zawiódł i jest jedynie echem dla starszych, dużo lepszych filmów akcji. Widzowie z kolei uznali nowy film za świetną adaptację, która cofa wielu kinomaniaków do czasów klasycznych filmów przygodowych w bardzo ekscytujący sposób. Rozbieżność jest bardzo duża, ale ostatecznie Sony Pictures powinno być zadowolone.

Reklama

Jeżeli film miałby trafić w gusta tylko jednej grupy ludzi, lepiej, żeby byli to widzowie, a nie krytycy. Niektórzy zapomnieli już pewnie o tym filmie i zdążyli obejrzeć dziesiątki innych produkcji, które trafiały ostatnio do kin. W przeciwieństwie do fanów gier wideo i kina, regularnie wychodzących z domów i wydających pieniądze na bilety.

Dzięki zainteresowaniu fanów Uncharted w box office przekroczyło już 300 milionów dolarów. W porównaniu do Avengersów, Avatara czy ostatniego Spider-Mana może nie być to ogromny wynik, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę popularność innych adaptacji, 300 milionów robi wrażenie.

Najwyżej na liście adaptacji znajduje się Warcraft, który zarobił 439 milionów dolarów. Niecałe 320 zarobił Sonic, a Uncharted udało się już wyprzedzić Tomb Raidera.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy