Reklama

Sony szykuje aktorski serial Twisted Metal

​Wygląda na to, że już wkrótce będziemy dosłownie zalewani kolejnymi serialami opartymi o popularne gry wideo. Do The Last of Us, Resident Evil czy Dragon’s Dogma dołączy produkcja oparta na nieco mniej popularnym tytule, a mianowicie Twisted Metal.

Najnowsza część dużego planu Sony polegającego na adaptacji gier w ramach seriali telewizyjnych i filmów to odkurzenie nieco zapomnianej już marki Twisted Metal, która święciła triumfy na pierwszej generacji PlayStation. Jak podaje Variety, serial jest komedią akcji, której producentami wykonawczymi są scenarzyści Deadpool i Zombieland, czyli Rhett Reese i Paul Wernick. Michael Jonathan Smith (Cobra Kai) także jest na pokładzie jako scenarzysta i producent.

Serial kręcić będzie się wokół postaci za szybko mówiącego wyrzutka, który ma szansę na lepsze życie, o ile uda mu się dostarczyć przesyłkę podróżując po postapokaliptycznym pustkowiu. Biorąc zaś pod uwagę, że gra koncentrowała się na demolce nietypowych pojazdów (i ich kierowców), można śmiało zakładać, że nie będzie to proste zadanie. Mówi się, że Will Arnett, który jest producentem wykonawczym serialu, zagra Sweet Tooth, szalonego klauna, który jeździ ciężarówką z lodami.

Reklama

To nie pierwszy raz, kiedy Sony rozważa adaptację Twisted Metal. Już doniesienia z 2012 roku sugerowały, że pracowano nad filmem. Od czasu wydania pierwszej gry Twisted Metal w 1995 roku doczekaliśmy się jej pięciu odsłon. Ostatnią wydano w 2012 roku na PlayStation 3. Jeśli serial będzie hitem, być może Sony zdecyduje się także na wskrzeszenie gier z tej serii, na co jej fani na pewno liczą.

Sony w ostatnim czasie przenosi coraz więcej swoich gier z PlayStation do kin i telewizji. Film oparty na grach Uncharted został przesunięty na 2022 r., a główni aktorzy serialu HBO The Last of Us zostali potwierdzeni w tym miesiącu. Film Metal Gear Solid jest również w przygotowaniu, a Oscar Isaac ma zagrać Solid Snake’a.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy