Reklama

Gran Turismo: Polyphony Digital nie wyklucza wypuszczenia gry na PC

​Przy okazji finałów turnieju Gran Turismo World Finals, serwis GTPlanet zdobył od autorów Gran Turismo pewne ciekawe informacje dotyczące przyszłości serii.

Razem z finałami Gran Turismo World Finals odbywają się obchody 25-lecia powstania serii. Okazuje się, że jej przyszłość może malować się równie interesująco co przeszłość - dla niektórych fanów pomysły twórców mogą brzmieć wręcz sensacyjnie.

Jedną z częściej podnoszonych kwestii jeśli chodzi o serię jest możliwość jej pojawienia się na PC, w ślad za kilkoma innymi mocnymi markami, o których jeszcze niedawno nikt by nie pomyślał, że nie będą "exclusive’ami" na PlayStation. Na PC trafiły już przecież God of War, Spider-Man oraz Uncharted 4, a w przyszłości na pewno pojawią się kolejne.

Reklama

Gran Turismo na PC? Twórca nie mówi nie

Gracze zaczęli więc spekulować, czy Polyphony Digital nie ma podobnych planów wobec Gran Turismo. Zapytany o to Kazunori Yamauchi, twórca serii odpowiedział bardzo bezpośrednio - "Tak, myślę, że jest taka możliwość". Ale, są pewne "haczyki".

Yamauchi dodał, że seria Gran Turismo jest zawsze niezwykle dopracowana i nie ma zbyt wielu platform, które pozwolą ją uruchomić natywnie w trybie 4K i 60 klatek, więc aby uzyskać ten efekt, twórcy musieli się ograniczyć w liczbie urządzeń, na które dostępna będzie gra. Dodał, że sprawa pojawienia się gry na PC jest z tego powodu bardzo skomplikowana, ale deweloperzy z uwagą się jej przyglądają.

Ograniczenia sprzętowe

Z technicznego punktu widzenia GT7 już można uważać za tytuł multiplatformowy bo gra pojawiła się na PS4, PS4 Pro oraz PS5, na każdej oferując nieco inne wrażenia. Wersje różnią się rozdzielczością, jakością tekstur oraz detalami toru - na starszych urządzeniach te elementy zostały ograniczone, natomiast PS5 oferuje pełne doznania oraz rozdzielczość 4K i 60FPS, a nawet ray-tracing w trakcie powtórek i w menu.

Jedno jest pewne - pojawienie się gry na PC byłoby jednym z najbardziej znaczących kroków w historii serii i pozwoliłoby nowej rzeszy fanów poznać ten tytuł. Komentarz Yamauchiego z pewnością sprawy, że obserwatorzy branży będą dokładniej przyglądać się kolejnym ruchom twórców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy