Gran Turismo 7 otrzymało dużą aktualizację. Nowości i zmiany

Gran Turismo od ponad ćwierćwiecza ma stabilną pozycję na rynku gier wideo. Seria zapoczątkowana aż 26 lat temu została kontynuowana w marcu ubiegłego roku. Teraz najnowsza część dostała bardzo istotną aktualizację.

Gran Turismo wielką marką na rynku gier

Pierwsza część Gran Turismo pojawiła się na półkach sklepowych już w 1997 roku. Od początku twórcy stawiali na jak najbardziej realistyczne oddanie modelu jazdy. Produkcja bardziej przypominała symulator niż zręcznościową wyścigówkę, w której łatwo przejedziemy tor, chociaż tryb arcade’owy również był dostępny, lecz raczej spotykał się z mniejszym zainteresowaniem. Od tego momentu produkcja stała się bardzo rozpoznawalnym tytułem wyścigowym na całym świecie. Twórcy regularnie zaczęli wydawać kolejne części.

Reklama

Wszystkie produkcje były wyłącznie na konsolę PlayStation. Seria miewała lepsze i gorsze momenty w swojej historii. 7 marca ubiegłego roku na półkach sklepowych pojawiła się siódma część Gran Turismo. Recenzje dzieła Polyphony Digital były bardzo wysokie. Wielu recenzentów i graczy bardzo mocno doceniło tę produkcję. Teraz do gry trafiła istotna aktualizacja. Dodaje ona sporo nowych elementów do gry, ale także ją usprawnia w znaczący sposób.

120 klatek na sekundę na PS5? Teraz to możliwe!

W najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 1.31 możemy dostrzec wiele nowości. Do gry dodano dwa warianty legendarnego niemieckiego toru Nurburgring, dodano różne zmiany fizyki aut, jak chociażby nowe działanie zawieszenia, opon, aerodynamiki czy różnych asyst wspomagających panowanie nad wirtualnym autem. Ponadto do gry trafiło pięć nowych aut: Audi RS 5 Turbo DTM ‘19, Mazda3 X Burgundy Selection ‘19, Porsche Carrera GTS (904) ‘64, Porsche 959 ’87 oraz Toyota Alphard Executive Lounge ‘18.

Największą zmianą jest zdecydowanie wyższa jakość płynności rozgrywki. Otóż od teraz posiadacze konsol PlayStation 5 będą mogli cieszyć się aż 120 klatkami na sekundę. Do pełni wrażeń wymagany jest jednak telewizor lub monitor z odświeżaniem minimum 120hz. W innym przypadku niestety nie doświadczymy tych rewolucyjnych zmian. Z pewnością teraz Gran Turismo 7 stanie się jeszcze bardziej rozchwytywaną produkcją na rynku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo 7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy