​Gracze coraz częściej przechodzą na Windows 11 kosztem Windowsa 10

Platforma Steam przeprowadza comiesięczną analizę dotyczącą tego, jaki sprzęt i jakie oprogramowanie użytkowane jest przez użytkowników tej usługi. Najświeższy raport wskazuje, że największą popularnością (nadal) cieszy się Windows 10, ale zaobserwować można coraz większy przepływ graczy w kierunku swojego następcy - Windows 11.

Windows 11 ogłoszony został przez Microsoft w czerwcu ubiegłego roku, a na rynku oficjalnie zadebiutował kilka miesięcy później - w październiku. Pomimo dosyć nachalnej reklamy i częstego nakłaniania ze strony producentów - społeczność graczy nadal licznie stoi przy poprzedniku, czyli Windows 10.

Reklama

Windows 10 nadal królem wśród systemów operacyjnych. Trend się jednak powoli zmienia

Aktualnie gracze na platformie Steam korzystają głównie z Windows 10 w stosunku 71,26% udziału wszystkich użytkowników. Jeśli chodzi o nowszą wersję systemu - Windows 11 trzyma przy sobie 21,23% populacji graczy. W czerwcu zaobserwowano jednak zmianę, a trend zaczyna odwracać się w kierunku nowszej platformy.

Windows 10 zanotował stratę na poziomie 2,63%, przy czym Windows 11 może pochwalić się przyrostem graczy o 1,64%. Najpewniej zmiany nadal będą się pogłębiać i być może już za rok proporcje wyrównają się do stosunku pół na pół.

Microsoft twierdzi, że ich najnowszy system operacyjny jest w lepszym stopniu przystosowany dla graczy, stąd liczne apele i nakłanianie, by ci poczynili migrację do systemu operacyjnego, który premierę miał w ubiegłym roku.

Jeśli jesteście ciekawi, jak rozkładają się inne proporcje dotyczące użytkowników platformy Steam i sprzętu przez nich posiadanych to prezentujemy przykładowe wyniki:

Karta graficzna:

  • NVIDIA - udział 75,86%
  • AMD - udział 14,8%
  • Intel - 9,11%

Procesor:

  • INTEL - udział 68,27%
  • AMD - udział 31,73%
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows 11 | Windows 10 | Microsoft | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy