Reklama

Microsoft nadal aktualizuje konsole Xbox 360

​Wiele wskazuje na to, że Microsoft nadal aktualizuje i poprawia błędy w ponad 15-letniej konsoli Xbox 360. Chociaż urządzenie już dawno wyszło z obiegu rynkowego, producenci nie ustają we wdrażaniu łatek dla garstki graczy, którzy ostali się przy tym leciwym już nieco sprzęcie.

Xbox 360 zadebiutował na rynku w 2005 roku. To mniej więcej podobny okres, kiedy na popularności (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) zyskiwał popularny serwis internetowy z filmami, czyli YouTube.

Ten model Xboksa gości nie tylko w sercach nostalgicznych jego użytkowników, ale również na półkach graczy, którzy nadal użytkują ponad piętnastoletni sprzęt. Warto dodać, że model 360 został wycofany przez Microsoft ze sprzedaży w kwietniu 2016 roku, więc już ponad sześć lat temu.

Reklama

Jak się jednak okazuje, na urządzenie nadal wydawane są patche, łatki i drobne aktualizacje zgłaszane przez niewielką społeczność graczy. Amerykańscy producenci w ten sposób chcą zadbać o każdego posiadacza urządzenia przez nich wyprodukowanego - niezależnie czy jest to Xbox 360, Xbox One, czy może najnowszy Xbox Series X/S.

Miło patrzeć na to, że tak gigantyczne przedsiębiorstwo nadal dba o tak wąską społeczność graczy. Z całą pewnością w obecnych czasach pogoni za nową technologią jest to coś nieocenionego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama