Reklama

Gracz stworzył "Polskie" blokowisko w "Minecraft"

"Minecraft" to produkcja, która zachwyca graczy od wielu lat. Przed laty był to jeden z najpopularniejszych tytułów na rynku. Za jej pomocą można tworzyć nieskończenie wiele interesujących konstrukcji. Teraz jeden z użytkowników postanowił odtworzyć...blokowisko.

Minecraft od lat w czołówce gier

Minecraft od wielu lat jest w świadomości wielu milionów graczy na całym świecie. Tytuł należący dziś do Microsoftu zrobił największą furorę na początku minionej dekady. Premiera miała miejsce dokładnie 18 listopada 2011 roku.

Nieco później, bo około 10 lat temu wielu twórców internetowych z Polski i nie tylko nagrywało filmy, poradniki, swoje wyczyny z serwerów "Minecrafta". Głównie młodsza publika była zainteresowana tego typu contentem.

Reklama

Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł osiągnął gigantyczną popularność. Sednem rozgrywki jest po prostu...budowanie. Otwarty świat jest generowany losowo i pozwala on graczom na dowolne budowanie i burzenie różnych elementów znajdujących się na serwerze.

Tworzy to ogrom możliwości i jeśli gracz ma odrobinę lub trochę więcej kreatywności, to może stworzyć naprawdę przepiękne dzieła sztuki. Tym razem jeden z użytkowników postanowił stworzyć nietypowy projekt. Chodzi o...blokowisko rodem z PRL-u, jakie widzimy w każdym mieście. Sami zobaczcie, jak wygląda to dzieło.

Najpierw Nowy Jork, teraz blokowiska

Gracze "Minecraft" wielokrotnie udowodnili, że należą do bardzo kreatywnej grupy. Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o tym, jak jeden z użytkowników stworzył wielkie średniowieczne miasto, z wieloma zawartymi detalami. Tym razem został odtworzony jeszcze bardziej niespodziewany pomysł. Otóż jeden z graczy postanowił odtworzyć post-sowieckie blokowisko w zimowej scenerii. Należy przyznać, że inicjatywa ta charakteryzuje się wielkim klimatem.

Widoczne są ławki, bloki z wielkiej płyty z charakterystycznymi balkonami, auta stojące tuż obok budynków. W takich miejscach wychowywało się wiele milionów Polaków na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Tym bardziej projekt ten budzi wielkie zainteresowanie. Nakład pracy w wykonanie tego dzieła musiał być ogromny. Należy się ogromny szacunek za przygotowanie tego wszystkiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Polska Rzeczpospolita Ludowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy