​Twórcy gry Minecraft oddali w nietypowy sposób hołd zmarłemu YouTuberowi

Przygnębiające wieści o śmierci "Technoblade" - popularnego internetowego twórcy dotarły również do Mojang. Producenci Minecrafta oddali w niezwykły sposób cześć zmarłemu YouTuberowi.

Nagła śmierć 23-letniego twórcy wywołała ogromne poruszenie we wszystkich zakątkach internetu. "Technoblade" był rozpoznawalną, cenioną i bardzo wpływową postacią w YouTube’owym świecie, o czym świadczą zasięgi, które zgromadził przez ponad 10 lat aktywności. Sama liczba 11 mln subskrybentów i kolejne miliony wyświetleń pod każdym filmem świadczą o fakcie, że był to twórca duży, którego nie sposób pominąć w żadnym rankingu.

Reklama

Twórczość "Technoblade" w dużej mierze opierała się na grze Minecraft. To właśnie ta produkcja miała wyjątkowe miejsce w sercu Amerykanina. Niemal każdy film umieszczony na kanale celebryty dotyczył popularnego sandboxowego dzieła od Mojang. Zróżnicowana była jedynie tematyka udostępnianych klipów.

Mojang z hołdem dla zmarłego YouTubera związanego z grą Minecraft

Śmierć 23-latka w żaden sposób nie umknęła producentom gry. Ci postanowili w wyjątkowy sposób oddać cześć zmarłemu YouTuberowi. Podczas uruchamiania Minecrafta wyświetla się charakterystyczne okienko powitalne. Widnieje na nim oczywiście logo gry, a dodatkowo... zauważyć można awatar "Technoblade", czyli charakterystyczną świnię z koroną na głowie.

Drobny gest zauważony został przez społeczność graczy. Fani nie kryją przy tym wzruszenia i podkreślają, że jest to świetny sposób na uczczenie pamięci ich ulubionego twórcy.

Przypomnijmy, że "Technoblade" zmarł pod koniec czerwca bieżącego roku. Przez kilka lat zmagał się z nowotworem czwartego stopnia. Wiadomość o śmierci twórcy odczytał jego ojciec.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Mojang
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy