Reklama

​Gotham Knights z pierwszym większym fragmentem rozgrywki

Gotham Knights to action RPG z otwartym światem, toczący się w uniwersum Batmana. Tylko, że samego Batmana tu nie ma bo.. zmarł. Zobaczcie pierwsze kilkanaście minut rozgrywki.

Na materiale przygotowanym dla serwisu IGN możecie zobaczyć pierwsze kilkanaście minut rozgrywki w Gotham Knights. Jest to moment, kiedy przejmujemy sterowanie nad jednym z bohaterów i poznajemy podstawowe mechaniki oraz zdolności - zarówno te służące do poruszania się jak i walki. 

Tytułowi Rycerze Gotham żegnają Batmana w czasie jego ostatniej drogi, a następnie wyruszają za Dr. Kirkiem Langstormem. Jednak okazuje się, że i on ginie jeszcze przed naszym przybyciem, musimy więc zbadać co kryje się za tą zbrodnią, przeczesać miejsce gdzie się dokonała i pokonać kilku przeciwników. Nie obejdzie się przy okazji bez demolki.

Reklama

W końcowej sekwencji możemy wybrać, którym bohaterem chcemy ją przejść - w tym przypadku widzimy jak dzieje się to z pomocą Batgirl. Ta część gry jest niemalże taka sama dla każdego bohatera, ale generalnie w grze każda postać ma mieć inne linie dialogowe oraz animacje.

Rycerze Gotham

Ciekawostką i czymś co dość mocno odróżnia Gotham Knights od innych gier RPG jest fakt, że żaden z naszych bohaterów na początku nie jest typowym słabeuszem, któremu trzeba dopiero rozwinąć statystyki. Wszyscy są już pełnoprawnymi bohaterami, a postęp przez grę odbywa się na zasadzie pomagania sobie nawzajem i opierania się na własnych mocnych stronach. 

Za to co gracze dostają zanim pojawi się pierwszy grywalny poziom jest cały czas tajemnicą. WB Montreal bardzo pilnuje, żeby nie wyciekły żadne informacje na temat fabuły prologu, nie wiadomo więc na przykład dlaczego i gdzie Batman umiera, ani z czyjej ręki. Wiemy tylko, że pozostawia po sobie czwórkę bohaterów - Robina, Batgirl, Nightwinga i Red Hooda. Spotykają się oni nad jego grobem i decydują współpracować by rozwikłać zagadkę, która doprowadziła do śmierci ich mentora.

Więcej dowiemy się 25 października, czyli w dniu premiery gry. Ma ona się pojawić na PC, Xboxach najnowszej generacji i PlayStation 5. Natomiast przez cały sierpień można się spodziewać nowych fragmentów rozgrywki i kolejnych informacji o grze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy