Reklama

Twórcy Gotham Knights pracują nad nową grą. Czy to Superman?

​Warner Bros Montreal, studio stojące za Batman: Arkham Origins i nadchodzącym Gotham Knights, od jakiegoś czasu pracuje nad kolejną grą i dotychczas w kuluarach mówiło się, że może chodzić o tytuł z Supermanem w roli głównej. W rzeczywistości następna gra WB Montreal może nie być osadzona w uniwersum DC, ale zupełnie nowym IP.

Ostatnio pojawiło się kilka ofert pracy w Warner Bros Montreal i żadna z nich nie wspomina konkretnie o Gotham Knights. Oferta dla projektanta gier 3C przyciągnęła uwagę fanów, wspominając o "trzecioosobowej grze akcji z otwartym światem", co sugeruje podobny rodzaj gry do poprzednich tytułów studia. Jednak najbardziej interesująca jest lista Senior Gameplay/Animation Programmer, ponieważ stwierdza, że następna gra WB Montreal to "nowe IP, AAA".

Od dawna fani utrzymywali, że WB Montreal pracowało wyłącznie nad grami DC Comics, o czym do niedawna informowano na stronie internetowej studia. Studio również wcześniej chwaliło się w ogłoszeniu o pracę, że pracuje nad dwiema grami z uniwersum DC, z których Gotham Knights jest jedną z nich.

Reklama

Fani od jakiegoś czasu próbują przewidzieć nową grę WB Montreal, a Superman jest tym, na co liczy większość z nich. Chociaż chętnie zobaczylibyśmy możliwości tego utalentowanego zespołu w zupełnie nowej grze, to jednak ostrzyliśmy sobie już zęby na grę o Człowieku ze Stali. 

Wciąż jest jednak nadzieja, ponieważ "nowe IP" w tym przypadku może po prostu oznaczać porzucenie gier traktujących o Batmanie lub jego pomocnikach, a wciąż może być to tytuł DC Comics.

Nie oznacza to oczywiście, że Superman nie pojawi się w żadnych innych grach. Injustice 2 to jedna z najlepszych gier o superbohaterach na PC, a Injustice 3 jest z pewnością tuż za rogiem.

Człowiek ze stali zostanie wkrótce dodany do Fortnite jako grywalna postać, a także pojawi się w nowej grze Rocksteady, czyli Suicide Squad: Kill The Justice League, która zostanie wydana w przyszłym roku wraz z Gotham Knights.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje