Reklama

GOG.com rozdaje grę za darmo. To survival horror

Wiele platform i sklepów z grami wideo rozdaje gry za darmo. Polskie GOG.com nie chce być gorsze i również ma dla graczy bardzo ciekawą propozycję. Przez dwa kolejne dni będzie można odebrać przygodowy horror Stasis.

Rozdawnictwo gier w modzie

Rynek gier w ostatnich latach bardzo mocno się zmienił. Model free-to-play mocniej zaistniał, przez co gry coraz częściej wypuszczane są za darmo. Ich zarobek w dużym stopniu opiera się na mikropłatnościach dla przedmiotów kosmetycznych. Duzy krok w tę stronę poczyniła firma Epic Games. Najpierw stworzyła grę Fortnite: Battle Royale - dostępną zupełnie za darmo, gdy konkurencyjne pozycje jak PlayerUnknown’s Battlegrounds czy H1Z1: Battle Royale wymagały wydania pieniędzy na zakup.

Reklama

Wówczas tytuł od amerykańskiego studia wyrobił sobie znaczną przewagę nad rywalami z segmentu gatunku battle royale. Fortnite z miejsca stał się bardziej powszechnym produktem, a ponadto oferował ciekawszą rozgrywkę, w której zakochał się cały świat na przełomie 2017 i 2018 roku. Firma poszła o krok dalej. Sklep Epic Games Store od czerwca 2019 roku rozdaje co tydzień minimum jedną grę za darmo.

Wśród hitów pojawiły się tak znakomite produkcje jak: GTA V, NBA 2K21, Star Wars Battlefront II czy też trylogia przygód Lary Croft z głośnego Tomb Raider. To spowodowało, ze inne sklepy internetowe z grami wideo również zaczęły coraz częściej rozdawać różne produkcje. Do nich należy między innymi polski sklep GOG.com. Teraz platforma zdecydowała się na rozdanie ciekawego horroru.

Przygodowy horror w klimacie sci-fi do odebrania za darmo

Prezentem od GOG.com będzie gra Stasis. Jest to horror przygodowy utrzymany w klimacie science-fiction. Produkcja stworzona przez studio The Brotherhood zadebiutowała na rynku w sierpniu 2015 roku. Ważnym jej elementem jest wchodzenie w interakcje z różnymi przedmiotami i rozwiązywanie łamigłówek w mrocznej scenerii.

Z pewnością Stasis jest produkcją, która jest warta pobrania i przetestowania. Jej niepowtarzalny klimat to coś, co trudno znaleźć w innych horrorach. W serwisie Metacritic gra otrzymała aż 79 punktów na 100 w ocenach użytkowników.

Oferta ma związek z wyprzedażą The GOG Sale. W ramach tej akcji będzie można kupić na polskiej platformie wiele tytułów w niższych cenach, niż to było do tej pory. Darmowy odbiór Stasis jest ważny do czwartku 25 sierpnia do godziny 15:00.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stasis | GOG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy