Glitch w Fallout 76 może pozbawić graczy najlepszej broni

​Wyobraźcie sobie taki czarny scenariusz, że giniecie w grze wideo i po odrodzeniu nie macie na wyposażeniu najlepszej broni, o którą staraliście się godzinami...

Taki właśnie bieg wydarzeń jest ostatnio dość powszechny w Fallout 76, jakby gra miała mało innych problemów. Nie oszukujmy się, premiera tej produkcji od Bethesdy boleśnie zweryfikowała nasze oczekiwania, deweloper po raz kolejny poszedł na łatwiznę, a gracze narzekali nie tylko na formę i zawartość, ale i liczne błędy, które wymagały kolejnych fixów i aktualizacji. Tak czy inaczej, Bethesda się nie poddaje i za wszelką cenę próbuje nas przekonać, że to dobra gra, a część fanów serii próbuje dać jej szansę.

W ten oto sposób dochodzimy do najnowszego dużego update u nazwie Wastelanders, który zadebiutował w ubiegłym tygodniu i miał za zadanie przede wszystkim wprowadzić do gry NPCów, bo brak tego elementu przeszkadzał graczom od początku. I choć deweloper w końcu spełnił prośbę fanów, to jak łatwo się domyślić jednocześnie zafundował im kolejne bugi, z których jeden jest wyjątkowo złośliwy. A mianowicie gracze regularnie donoszą, że część nowych NPCów, którzy towarzyszą im w niektórych misjach, po prostu... kradnie ich najlepsze wyposażenie, kiedy zginą.

Reklama

Wielu użytkowników zauważyło już, że po śmierci z ich ekwipunku znika ciężko wypracowane wyposażenie, które później można zobaczyć właśnie w rękach wspomnianych NPCów. - Brałem udział w wydarzeniu Riding Shotgun i zginąłem. Nie miałem nawet tej broni wyposażonej w momencie śmierci, ale jeden z przyjaznych NPCów ukradł mój LMG (lekki karabin maszynowy - red.) z ponad 1300 rundami na koncie - twierdzi jeden z nich. Inny wspomina zaś, że stracił karabin Gatlinga, którego stworzenie wymaga wielu środków i może być wykonane dopiero po osiągnięciu czwartego poziomu perku Gunsmith.

Co najgorsze, wygląda na to, że nie ma żadnego sposobu na to, żeby odzyskać swoją broń. NPC nie giną i jedynie na krótko tracą przytomność, więc odebranie im wyposażenia w taki sam sposób, jak je pozyskali, jest niemożliwe. Bethesda w odpowiedzi na zgłoszenia poinformowała, że deweloperzy przyglądają się sprawie, ale nawet po naprawieniu błędu nie ma żadnej gwarancji, że broń powróci do właścicieli. Gracze zalecają więc innym, żeby na czas wykonywania misji Riding Shotgun i Radiation Rumble zostawiać swoją najlepszą broń w schowkach.

Daniel Górecki - ITHardware.plINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy