Reklama

Forza Horizon 5 - grę wypróbowało już 20 mln osób

Microsoft może pochwalić się przekroczeniem kolejnego kamienia milowego w historii Forza Horizon 5.

Forza Horizon 5 to prawdziwy przebój. Wyścigi od studia Playground Games wypróbowało już ponad 20 milionów osób. O przekroczeniu kolejnego kamienia milowego Microsoft poinformował oficjalnie. O tym kolejnym istotnym wydarzeniu z punktu widzenia wydawcy można dowiedzieć się po włączeniu gry.

Nie da się ukryć, że tak dużą popularność Forza Horizon 5 zawdzięcza w dużym stopniu modelowi biznesowemu obranemu przez Microsoft. Gra już na premierę była dostępna w usłudze Game Pass, co oznacza, że można w nią było zagrać - zarówno na Xboksach, jak i na pecetach - nawet za symboliczne parę złotych (jeśli abonament kupiliśmy w promocji).

Reklama

Forza Horizon 5 - najlepsze wyścigi ostatnich lat?

Forza Horizon 5 to kontynuacja wyścigowej serii przeznaczonej nawet dla niedzielnych graczy. W produkcji Playground Games swoich sił mogą z powodzeniem próbować nawet młodsze albo mniej doświadczone osoby. Gra zawiera szereg ułatwień, które sprawiają, że model jazdy staje się znacznie bardziej przystępny i zręcznościowy.

Forza Horizon 5 to generalnie bardziej zręcznościowa odmiana popularnej serii (ta bardziej symulacyjna to Forza Motorsport; jej kolejna odsłona właśnie powstaje). Jednak najwyraźniej tego oczekiwali gracze, a otwarty świat, grafikę i model jazdy chwalili bez końca recenzenci. Gra w portalu Metacritic może pochwalić się średnią oceną 9,1/10.

Jeśli czujecie się zachęceni, przypominamy, że Forza Horizon 5 wciąż jest dostępna w ramach abonamentu Game Pass - i na konsolach Xbox Series X|S oraz Xbox One, i na PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama