Reklama

Forza Horizon 5 najwyżej ocenianą grą 2021

​Forza Horizon 5 jest obecnie najwyżej ocenianą grą wydaną w 2021 roku. To już kolejna część serii, która zachwyca poziomem dopracowania. Posiadacze edycji Premium mogą się o tym przekonać już dziś.

Xbox i Playground Games wydają się, kontynuować tradycję wydawania naprawdę wysokiej jakości gier. Co do tego są zgodni zarówno recenzenci, jaki i gracze, a potwierdza to ocena na Metacritic. Już teraz punktacja jest tak wysoka, że można oficjalnie ogłosić Forzę, jako najwyżej oceniany tytuł 2021 roku.

Podobnie jest na portalu OpenCritic. Forza Horizon 5 ma obecnie 92 punktów z łącznie 87 recenzji. Te wydają się być zgodne co do tego, że gra jest wizualnie oszałamiająca, szczególnie podczas grania na Xbox Series X, i że zapewnia masę treści dodatkowych, które powinny przykuć graczy na dość długi czas... przynajmniej do momentu wydania DLC. Trudno znaleźć negatywne komentarze na temat Forzy, ale wydaje się, że najczęstszym zarzutem jest zbyt duże podobieństwo do poprzednich odsłon. Strach pomyśleć, co stałoby się, gdyby było inaczej.

Reklama

Z punktacją na poziomie 92, Forza Horizon jest nie tylko najwyżej ocenianą grą w 2021 roku, ale także jedyną, która przekroczyła średnią ocenę 90 punktów. Do tej pory nie udało się to żadnej z wielkich premier tego roku: ani Deathloop, ani Psychonauts 2, ani Ratchet & Clank: Rift Apart.

Zaszczytne drugie miejsce (z punktacją na poziomie 89) zajmuje tegoroczny exclusive od Nintendo - Super Mario 3D World + Bowser’s Fury. Forza Horizon 5 dostępna będzie w ramach abonamentu Game Pass już 9 listopada. Gracze, którzy wykupią edycję Premium, mogą cieszyć się grą już od dzisiaj (5 listopada).

Na grupach facebookowych można już znaleźć sporo postów, w których gracze dzielą się screenshotami i zachwycają ogólną jakością tytułu. Część narzeka na brak 60 fpsów, inni, z kolei, odsyłają ich do sklepu po mocarne PCty, które będą w stanie udźwignąć 4k i 60 klatek na sekundę. Nie ważne o co, walka musi się toczyć. A tymczasem czekajmy spokojnie na 9 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje