FIFA 23: Pierwsza aktualizacja trafiła do graczy. Co nowego w grze?

​Niespełna tydzień po oficjalnej premierze FIFA 23, na serwery trafiła aktualizacja gry. Twórcy zdecydowali się zmodyfikować rzuty karne oraz interpretację zagrania ręką przez wirtualnych zawodników.

FIFA 23 pojawiła się w ogólnej sprzedaży 30 września. Produkcja od EA Sports zaliczyła jednak już na starcie sporą wpadkę. Wiele osób miało problemy z uruchomieniem gry ze względu na blokadę powodowaną przez EA Anticheata. Ponadto można już wyczytać artykuły na temat tego, że zabezpieczenie już jest łamane przez twórców różnych oprogramowań, mających na celu wdrażanie oszustw do plików gry.

Reklama

Najnowsza FIFA jest dobrym produktem, szczególnie dla użytkowników PC, którzy otrzymali "next-genową" wersję, ale jednak można znaleźć sporo zastrzeżeń do tej produkcji. Teraz "Elektronicy" postanowili wdrożyć pierwszą aktualizację. Modyfikuje ona między innymi stałe fragmenty gry czy pracę sędziów. Co dokładnie stało się obiektem poprawek kanadyjskiego studia?

Zmiany w rzutach karnych i u sędziów

Jedną z najważniejszych zmian jest zmniejszenie dokładności rzutów karnych, gdy wskaźnik znajduje się na żółtym i czerwonym kolorze. Oznacza to, że od teraz będzie trzeba być bardziej precyzyjnym przy wykonywaniu "jedenastek", bo w przeciwnym razie możemy mieć problemy z trafieniem rzutu karnego.

Ponadto sędziowie od teraz mają rzadziej odgwizdywać przewinienia, gdy piłka dotknie rękę zawodnika. Jest to dostosowanie się gry do panujących przepisów w rzeczywistości. Aktualnie w futbolu odgwizdywanie przewinień spowodowanych dotknięciem futbolówki ręką bywa bardzo kontrowersyjne i przepisy są często niejasne w tej kwestii. To dwie największe zmiany, jakie niesie za sobą aktualizacja FIFA 23. Można jeszcze dodać, że przyspieszono animacje dryblingu dla zawodników ocenionych poniżej 90 punktów oceny ogólnej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy