Far Cry: Niesamowity remake słynnej strzelanki

​Far Cry miał swój debiut na rynku już prawie 20 lat temu. Słynna strzelanka ze świetnym klimatem fabularnym w każdej z części cieszy się nadal ogromną popularnością. Teraz studio TeaserPlay postanowiło odświeżyć tę produkcję.

Far Cry wszedł do kanonu FPS-ów

Seria gier Far Cry zapoczątkowana została w marcu 2004 roku. Głównym bohaterem pierwszej części był Jack Carver - były żołnierz. Po zakończeniu służby w armii postanowił oferować usługi przepływu łodzią przez rzekę. Poznaje on dziennikarkę, która chce zwiedzić tajemnicze tereny Mikronezji. Łódź zostaje zaatakowana i w wyniku tego kobieta ginie, a Carver budzi się w bunkrze, znajdując się tam w niewiadomych okolicznościach. Mężczyzna musi wydobyć się z tego mrocznego miejsca, a to nie było takie łatwe.

Reklama

Produkcja odbiła się szerokim echem na rynku i zebrała bardzo dobre recenzje. Gra była na tyle dobra, że w 2008 roku premierę miała ekranizacja filmowa gry o tym samym tytule. Reżyserem był niemiecki twórca Uwe Boll. Na fali popularności, Ubisoft zaczął tworzyć kolejne części Far Cry. Każda z gier przedstawia zupełnie inną historię w oderwaniu od poprzednich produkcji.

Ostatnia produkcja ujrzała światło dzienne w 2021 roku. Był to Far Cry 6, w którym przenosiliśmy się na wyspę Yara - inspirowaną Kubą i musieliśmy walczyć z szalonym dyktatorem. Teraz studio TeaserPlay postanowiło odświeżyć grę. Trzeba przyznać, że zabieg ten wyszedł znakomicie.

TeaserPlay odświeża hit Ubisoftu

Jak to bywa w odświeżeniach gry przez TeaserPlay, odbyło się ono za pomocą silnika graficznego Unreal Engine 5 od Epic Games. Należy przyznać, że gra na zaprezentowanym zwiastunie wygląda wręcz obłędnie. Szczególnie uwagę zwracają barwy, które są bardzo żywe. Poziom jakości wykonanych tekstur za pomocą UE 5 również powala na kolana. Wszystko wygląda jak gra przystosowana do sprzętu najnowszej generacji.

To właśnie m.in. dzięki takiemu zwiastunowi możemy uzmysłowić sobie fakt, że dawne gry wcale nie muszą odejść w zapomnienie i można je jak najbardziej poddawać "renowacji", by były to tytuły pasujące do obecnych kryteriów obecnych w gamingu. TeaserPlay po raz kolejny wykonało kawał świetnej roboty, ukazując nam zupełnie nowe oblicze graficzne słynnego hitu od studia Ubisoft.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Far Cry | TeaserPlay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy