Electronic Arts zostanie sprzedane?

​Czyżby przed nami była kolejna gigantyczna transakcja w branży gier wideo? Electronic Arts jest rzekomo zainteresowane sprzedażą lub połączeniem z inną firmą.

Serwis Puck, opierając się na doniesieniach anonimowych informatorów, opublikował doniesienia na temat Electronic Arts i rzekomych planów na przyszłość tego koncernu.

Jego szefowie noszą się ponoć z zamiarem sprzedaży firmy bądź połączenia z innym podmiotem. Na liście zainteresowanych mają się znajdować m.in. Apple, Amazon oraz Disney.

Włodarze Electronic Arts mają być już po rozmowach z potencjalnymi kupującymi. "Elektronicy" naciskali w nich podobno na sprzedaż firmy. A szanse na taki scenariusz wzrosły po tym, jak Microsoft ogłosił, że zamierza stać się właścicielem Activision Blizzard. A szczegóły tej transakcji - jak wiadomo - zostały już ustalone i obecnie trwa proces przejęcia.

Reklama

Electronic Arts - sprzedaż, a może fuzja?

Puck podaje, że część informatorów uważa, iż szefostwo Electronic Arts naciskało na sprzedaż, ale są też tacy, według których Andrew Wilson - obecny dyrektor generalny firmy - wolałby jednak doprowadzić do fuzji i stanąć na czele nowego podmiotu.

Puck dodaje też, że Electronic Arts swego czasu było blisko połączenia z gigantem mediowym NBC Universal. Z inicjatywą wyszedł Comcast, czyli właściciel drugiej z firm. Ostatecznie rozmowy zakończyły się niepowodzeniem. Strony nie porozumiały się w kwestii ceny połączenia oraz struktury nowego podmiotu.

Electronic Arts ma bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące. "Elektronicy" pracują obecnie m.in. nad sequelem Star Wars Jedi: Fallen Order (którego rzekomy tytuł to Star Wars Jedi: Survivor), nad FIF-ą 23 (ostatnią odsłoną swojej piłkarskiej serii, która ukaże się pod tym tytułem), kolejną odsłoną cyklu Need for Speed oraz Dragon Age czy remake'em Dead Space.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy