Reklama

Electronic Arts zostanie sprzedane?

​Czyżby przed nami była kolejna gigantyczna transakcja w branży gier wideo? Electronic Arts jest rzekomo zainteresowane sprzedażą lub połączeniem z inną firmą.

Serwis Puck, opierając się na doniesieniach anonimowych informatorów, opublikował doniesienia na temat Electronic Arts i rzekomych planów na przyszłość tego koncernu.

Jego szefowie noszą się ponoć z zamiarem sprzedaży firmy bądź połączenia z innym podmiotem. Na liście zainteresowanych mają się znajdować m.in. Apple, Amazon oraz Disney.

Włodarze Electronic Arts mają być już po rozmowach z potencjalnymi kupującymi. "Elektronicy" naciskali w nich podobno na sprzedaż firmy. A szanse na taki scenariusz wzrosły po tym, jak Microsoft ogłosił, że zamierza stać się właścicielem Activision Blizzard. A szczegóły tej transakcji - jak wiadomo - zostały już ustalone i obecnie trwa proces przejęcia.

Reklama

Electronic Arts - sprzedaż, a może fuzja?

Puck podaje, że część informatorów uważa, iż szefostwo Electronic Arts naciskało na sprzedaż, ale są też tacy, według których Andrew Wilson - obecny dyrektor generalny firmy - wolałby jednak doprowadzić do fuzji i stanąć na czele nowego podmiotu.

Puck dodaje też, że Electronic Arts swego czasu było blisko połączenia z gigantem mediowym NBC Universal. Z inicjatywą wyszedł Comcast, czyli właściciel drugiej z firm. Ostatecznie rozmowy zakończyły się niepowodzeniem. Strony nie porozumiały się w kwestii ceny połączenia oraz struktury nowego podmiotu.

Electronic Arts ma bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące. "Elektronicy" pracują obecnie m.in. nad sequelem Star Wars Jedi: Fallen Order (którego rzekomy tytuł to Star Wars Jedi: Survivor), nad FIF-ą 23 (ostatnią odsłoną swojej piłkarskiej serii, która ukaże się pod tym tytułem), kolejną odsłoną cyklu Need for Speed oraz Dragon Age czy remake'em Dead Space.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy