Reklama

DriveClub: Będą darmowe DLC i aktualizacje rozwijające grę

Do premiery DriveCluba pozostał niespełna miesiąc, w związku z tym zgodnie z panującym w branży trendem twórcy podzielili się szczegółami dotyczącymi nadchodzących DLC. Gra doczeka się mnóstwa dodatków, w przeciwieństwie jednak do większości produkcji, część z nich będzie darmowa.

Jamie Brayshaw, community manager w studiu Evolution, we wpisie na blogu PlayStation, ujawnił plany dotyczące wspierania DriveCluba po premierze. Dzięki temu, że gra będzie mocno usieciowiona, twórcy będą w stanie gromadzić dane, które pomogą im w tworzeniu dodatkowej zawartości.

Ten proces już się rozpoczął - na podstawie zebranych od graczy opinii w pierwszych darmowych aktualizacjach developerzy postanowili wprowadzić system pogodowy i tryb foto. Prace nad nimi trwają i można spodziewać się, że zostaną udostępnione wkrótce po debiucie podstawki.

Reklama

DriveClub będzie jednak wspierany nie tylko łatkami, które będą naprawiać ewentualne błędy i rozwijać grę. Każdego miesiąca - do czerwca przyszłego roku - publikowane będą darmowe DLC zawierające po jednym nowym aucie i kilka dodatkowych tras.

Równocześnie - począwszy od listopada - wydawane będą płatne rozszerzenia składające się z kolejnych samochodów, wyścigów i malowań (w sumie dodanych zostanie ich odpowiednio 38, 176 i 80). Co prawda na razie ujawniono plany tylko na najbliższe dziewięć miesięcy, ale twórcy już obiecują, że to dopiero początek i po tym czasie pojawią się kolejne DLC.

Wszystkie płatne dodatki można nabyć już teraz, kupując przepustkę sezonową. Kosztuje ona 24,99 euro (ok. 105 zł) i developerzy podkreślają, że decydując się na nią, można zaoszczędzić ponad 60%. Gdyby ktoś zdecydował się zdobyć je osobno, zapłaciłby łącznie 75,84 euro (około 318 zł).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje