Reklama

Doom w Doomie, czyli kolejny przypadek kreatywności fanów

​W sumie po tym jak trafiłem na tę informację, zacząłem się zastanawiać - czemu dopiero teraz ktoś na to wpadł? Dzięki kolejnej niezwykłej modyfikacji, w starego Dooma zagracie... w Doomie.

Niedawno pisaliśmy o tym, na ile to szalonych sposobów można dziś uruchomić klasyka id Software. Do całej listy niezwykłych pomysłów ostatnio ktoś dorzucił kiosk, na którym można zamawiać jedzenie w McDonald’s. Teraz znowu ktoś przekroczył granice kreatywności, zmuszając grę do odpalenia gry wewnątrz samej siebie.

Tak, dobrze przeczytaliście. Youtuber Kgsws zmusił stareńkiego Dooma, by ten odpalił Dooma na ekranie umieszczonym wewnątrz jednej z lokacji. Wykorzystano do tego komendę SpawnMapThing, której normalnym zadaniem jest rozmieszczanie na mapach wszelkiego rodzaju znajdziek - broni, apteczek, amunicji - jak również wszystkich przeciwników.

Reklama

Jak się okazało, po drobnych modyfikacjach w kodzie, komenda jest w stanie również odpalić plik wykonawczy .exe, co Kgsws wykorzystał do uruchomienia gry wewnątrz samej siebie.

Brakowało mu jednak odpowiedniej lokacji na mapach, która nadawałaby się do tego, by spokojnie zagrać w grę w grze. Kojarzycie te zdjęcia, na których ludzie chwalą się, że zbudowali własną, niewielką salę kinową, w której mogą na dużym ekranie i dobrej klasy sprzęcie audio oglądać filmy i grać w gry?

Youtuber podobną lokację stworzył w grze - ma ona nawet opcję przyciemnienia świateł, by łatwiej było się skupić na grze w Dooma... w Doomie. Na koniec pozostało jeszcze tylko zmodyfikować odpowiednio sterowanie, żeby gra nie wariowała - i voila, jeden z najbardziej szalonych projektów gotowy.

Ze względów bezpieczeństwa, projekt działa tylko i wyłącznie z oryginalnym Doomem pod DOS-a - nie ma mowy o uruchomieniu czegokolwiek wewnątrz gry, która miałaby ruszyć w Windowsie. Perspektywa przemycenia szkodliwych plików mogłaby być bowiem zbyt kusząca dla niektórych przestępców.

Wideo z uruchomionym projektem, jak również linki do kodu źródłowego modyfikacji oraz plików wykonywalnych znajdziecie na kanale autora:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy