Reklama

Rekord świata – najszybsze ukończenie Doom Eternal na 100%

​Trudno powiedzieć, czy to świetna pamięć, umiejętności, pamięć mięśniowa, czy wszystko naraz. Jeden ze speedrunnerów pobił właśnie rekord świata, kończąc w 100 procentach Doom Eternal na najwyższym poziomie trudności.

Jeden z graczy właśnie ustanowił nowy rekord świata w grze Doom Eternal, ze 100% ukończeniem na najtrudniejszym poziomie trudności. Jest nim streamer Absolutemassive.

Gracz dokonał tego wszystkiego w czasie 1:45:56, osiągając pierwszy czas poniżej 1:46:00. Ten wyczyn ustanowił nowy rekord czasu, w jakim można ukończyć tę piekielnie trudną i szybką grę.

Obecnie czas nie został jeszcze dodany do Speedrun.com, ale VOD na Twitchu pokazuje, że po więcej niż jednej próbie Absolutemassive był w stanie w 100% grać na poziomie trudności Ultra-Koszmar i w kategorii "zastrzeżone".

Reklama

Oznacza to, że istniały pewne ograniczenia w rozgrywce, takie jak brak pozwolenia na użycie rail boosta, glitcha nieśmiertelności i wychodzenia poza granice mapy.

Stary rekord w Doom... zgładzony

Zaledwie kilka miesięcy temu ktoś inny ustanowił rekord w Doom z 2016 roku. Ów gracz był w stanie ukończyć tytuł w nieprawdopodobnym czasie 18:26. Było to jednak w kategorii "Any%", co tak naprawdę nie nakłada żadnych ograniczeń na to, jak gracz przechodzi grę.

Speedrunning jest świetną gałęzią naszej branży, ale niezwykle wymagającą. To co oglądamy przez 18 minut, czy dwie godziny, wymaga od gracza miesięcy żmudnych przygotowań. Satysfakcja jest jednak na pewno olbrzymia, a wyczyny godne podziwu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Doom Eternal | Bethesda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy