Diablo Immortal – jaką klasę postaci wybrać i jak grać?

​Nowa gra w uniwersum Diablo wreszcie ujrzała światło dzienne. Diablo Immortal jest już dostępne na iOS, Androidzie oraz PC. Zaraz po uruchomieniu gra każe Wam wybierać pomiędzy sześcioma różnymi klasami postaci. Postanowiliśmy ułatwić Wam tę decyzję.

Znaczenie wyboru postaci

Zanim w ogóle zaczniecie zastanawiać się nad Barbarzyńcą, Monkiem czy Necromancerem, warto wiedzieć, jak duże znaczenie ma wybór klasy postaci. Diablo Immortal strukturą przypomina bowiem bardziej MMORPG niż Action RPG.

W praktyce oznacza to, że wybór klasy postaci będzie dużo ważniejszy niż w Diablo 3 czy Path of Exile. W tego typu grach w każdej chwili można zrobić po prostu nową postać, przerzucić na nią część rzeczy lub znacząco przyspieszyć jej progres i w ciągu kilku dni nadrobić większość czasu straconego do naszej pierwszej postaci.

Reklama

Diablo Immortal ma w przyszłości oferować możliwość zmiany klasy postaci i przeniesienie części jej progresu, ale na razie nie jest to możliwe. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że sporo nagród odbieranych chociażby w Battle Passie przypisana jest do konkretnej postaci i serwera, wybrana na początku gry postać zostanie z Wami na długi czas.

Demon Hunter, Wizard czy Crusader?

W dniu premiery na iOS, Android i PC Diablo Immortal oferuje do wyboru sześć różnych klas. Dobra wiadomość dla weteranów Diablo jest taka, że archetypem nie odbiegają one niemalże w ogóle od tego, do czego przyzwyczaiła Was chociażby trzecia odsłona serii. Umiejętności przeniesione są żywcem z Diablo 3 i dostosowane jedynie do gry na urządzeniach mobilnych.

Jeżeli mieliście swoją ulubioną klasę w Diablo 3 i każdy sezon zaczynaliście najczęściej tą samą postacią, możecie śmiało wybrać ją w Diablo Immortal. Będzie to postać, z którą spędzicie bardzo wiele czasu, więc liczy się przede wszystkim przyjemność z rozgrywki.

Dla mniej doświadczonych graczy Diablo czy Action RPG najłatwiej będzie podzielić sześć klas dostępnych w dniu premiery na dwie grupy. Trzy z sześciu klas zadają obrażenia z bliska (Crusader, Barbarzyńca i Monk), a trzy pozostałe zazwyczaj trzymają się w bezpiecznej odległości od przeciwnika (Necromancer, Wizard i Demon Hunter).

W kategorii melee Diablo Immortal ma do zaoferowania w trzy, bardzo różne od siebie style gry. Crusader w grupowych aktywnościach będzie pełnił rolę tanka. Nie robi może obrażeń porównywalnych do pozostałych klas, ale zawsze idzie przodem, ma bardzo dużo crowd control i może przyjąć na siebie sporo obrażeń od przeciwników. Berserker jest najbardziej standardową i uniwersalną klasą melee. Obok robienia solidnych obrażeń Barbarzyńca oferuje bardzo cenne buffy dla swojej grupy. Monk z kolei to jedna z najtrudniejszych klas w grze, bardzo dynamiczna postać oferująca szybki, mobilny playstyle.

Klasy z obrażeniami zasięgowymi to przede wszystkim Demon Hunter i Wizard. DH jest łucznikiem, skupia się przede wszystkim na kite’owaniu przeciwników i zgrabnym lawirowaniu pomiędzy rywalami. Jest to postać niemalże niezbędna do grupowych aktywności, ponieważ ma wyjątkowo silny single target, który pozwala szybko pokonywać bossy. Wizard z kolei zadaje obrażenia magiczne i ma bardzo duże AOE, dzięki czemu grupy słabszych potworów błyskawicznie znikają z naszego ekranu. Wizard jest również bardziej mobilny niż DH.

Najbardziej wyjątkową postacią w grze jest bez wątpienia Necromancer. W przeciwieństwie do Diablo 3, gdzie wszystko kręciło się przede wszystkim wokół wysadzania poległych potworów i żerowania na ich ciałach, tutaj Necromancer spełnia rolę supporta. Jeżeli jesteście gotowi oddać część obrażeń w imię umiejętności wspierających grupę swoich znajomych, jest to doskonała klasa dla Was.

Gdzie szukać szczegółowych informacji o klasach w Diablo Immortal?

Wudijo, Rhykker, KaidGames2, NorZZa - cztery bardzo wartościowe kanały na YouTube, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem przygody z Diablo Immortal. Jeżeli chcecie poważnie podejść do tej gry, na kanałach tych twórców znajdziecie poradniki do poszczególnych klas i wiele fragmentów gameplayu, które pozwolą Wam znacznie łatwiej podjąć decyzję.

Maxroll.gg - strona doskonale znana weteranom Diablo 3 i Lost Arka dorobiła się ostatnio sekcji poświęconej Diablo Immortal. Znajdziecie tu nie tylko streamy najpopularniejszych twórców oraz ich najnowsze filmy na YouTube, ale również dziesiątki poradników dotyczących klas postaci, ich buildów, ale również wielu kluczowych mechanik nowej produkcji Blizzarda.

Jak szybko levelować w Diablo Immortal?

Diablo Immortal niemalże od samego początku gry oferuje graczom bardzo wiele różnych aktywności, z którymi warto zapoznać się podczas kampanii. Dzisiaj skupiamy się jednak na tych, które gwarantują najwięcej punktów doświadczenia i pozwolą Wam szybko wbić maksymalny level postaci.

Kampania najwyższym priorytetem

Diablo Immortal stopniowo wprowadza Was w różne, nowe mechaniki i z każdym levelem dowiadujecie się o kolejnej aktywności, która będzie źródłem doświadczenia i lepszych przedmiotów. Ostatecznie niemalże każda rzecz w grze zagwarantuje Wam pewną ilość punktów XP, które przybliżą waszą postać do upragnionego poziomu 60. Priorytetem od samego początku powinna być kampania.

Kampania w Diablo Immortal nie należy do najprzyjemniejszych i nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Pod wieloma względami przypomina ona powtarzaną co sezon kampanię w Diablo 3 - aktywność, którą po prostu trzeba przejść, żeby zacząć cieszyć się grą. Misje są na szczęście krótkie, składają się z prostych wyzwań i okazjonalnie wrzucają nas w bardziej złożone dungeony. Zazwyczaj macie do zrobienia jedną misję. Wystarczy więc śledzić aktualne zadanie, podążać za śladami stóp na ziemi i wykonywać polecenia.

W miarę regularnie w trakcie kampanii będziecie trafiać jednak na momenty, kiedy wasz poziom postaci nie jest wystarczająco, żeby kontynuować linię fabularną. Znika wtedy zadanie główne z waszego dziennika i w jego miejscu pojawia się informacja, żeby wbić konkretny poziom postaci. Niezależnie od tego, ile czasu spędziliście wcześniej na zabijaniu potworów i robieniu pobocznych aktywności, będziecie musieli nadrobić kilka poziomów. W przypadku osób pędzących prosto do następnego zadania kampanii, może być to w pewnym momencie nawet 5 leveli.

Na szczęście Diablo Immortal oferuje kilka sposobów na nadrobienie zaległości.

Codex, Battle Pass i poradniki

Battle Pass jest głównym źródłem doświadczenia w Diablo Immortal na etapie levelowania. Jest to ratunek dla tych momentów, kiedy trzeba wbić konkretny poziom i pozwala on zaoszczędzić nam bardzo wiele czasu, farmiąc Elder Rifty czy Bounty.

Poziomy Battle Passa osiągamy za pomocą specjalnych kulek zdobywanych za wykonanie konkretnych zadań, Battle Pointów. Aby zapoznać się z tymi zadaniami, wystarczy odwiedzić Codex i zobaczyć, czego dokładnie wymaga od nas gra. Zostaniemy poproszeni o wykonanie jakiegoś dungeonu, ukończenie konkretnej liczby Bounty albo wykonanie kilku Elder Riftów.

Kiedy w kampanii natraficie na zadanie z wbiciem wyższego poziomu postaci, najlepiej udać się do Codexu i zacząć po kolei odhaczać najprostsze aktywności. Bounty zajmują niewiele czasu, a dzięki systemowi nawigacji bardzo szybko znajdujecie się w odpowiednim miejscu. Jeżeli nie chcecie wchodzić w interakcję z innymi graczami, Elder Rift jest dobrą opcją, gdzie macie do dyspozycji cały dungeon. Waszym zadaniem jest po prostu progresować Battle Pass. Z każdym osiągniętym poziomem dostaniecie bowiem solidną porcję punktów doświadczenia dla waszej postaci.

Bardzo dobrym źródłem Battle Pointów są oznaczone na zielono poradniki. W kategorii Battle Passa w Codexie znajdziecie zakładkę Guide, gdzie znajdują się jeszcze prostsze, jednorazowe zadania przeprowadzające Was przez podstawowe mechaniki Diablo Immortal. Większość z nich jest bardzo prosta, nie wymaga od Was wiele, a na koniec nagradza punktami progresującymi Battle Pass.

Wyzwań w Battle Passie jest na tyle dużo, że spokojnie wystarczą Wam one, żeby wbić 60 poziom postaci i zacząć eksplorować endgame Diablo Immortal. Jeżeli nie chcecie robić którejś z aktywności albo nie podobają Wam się zadania Battle Passa, dobrym źródłem punktów doświadczenia są Elder Rifty i Bounty. Znajdziecie tam sporo nowych przedmiotów, zabijecie setki potworów i przy okazji zdobędziecie trochę progresu do Battle Passa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo Immortal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy