Reklama

Diablo Immortal. Wszystko o grze - zwiastun, data premiery i gameplay

​Od premiery Diablo Immortal dzielą nas już tylko godziny. Długo wyczekiwana gra mobilna doczekała się nie tylko oficjalnej daty premiery, ale również portu na PC. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć na temat nowej gry Blizzarda.

Data premiery, debiut na PC i wczesna rejestracja

Pierwszy raz o Diablo Immortal usłyszeliśmy w 2018 roku. Wyczekujący zapowiedzi Diablo 4 gracze bardzo negatywnie zareagowali na plany Blizzarda, a słynny tekst "Czy Wy nie macie telefonów?" trafił do historii gier wideo.

Od tego czasu wiele się zmieniło, gra przeszła sporo testów i Blizzard przygotował się wreszcie na debiut swojej kolejnej produkcji. Na iOS i Androidzie Diablo Immortal zadebiutuje 2 czerwca. Wszyscy gracze zainteresowani jak najszybszym przetestowaniem tej gry mogą udać się na jej oficjalną stronę. Znajdziecie tam bezpośredni link do wczesnej rejestracji, który pozwoli wam pobrać grę, jak tylko będzie to możliwe.

Reklama

Równie istotną informacją jest oczywiście fakt, że gra tego samego dnia pojawi się na PC. Diablo Immortal znajduje się w kliencie Battle.net i można nawet już ją pobrać, aby zacząć grać w momencie otworzenia serwerów.

Wymagania dla smartfonów

Jeżeli Diablo Immortal planujecie testować na smartfonach, poniżej znajdziecie minimalne wymagania do uruchomienia gry na swoim telefonie.

Android:

  • CPU - Snapdragon 670 / Exynos 8895 lub wyżej
  • GPU - Adreno 615 / Mali-G71 MP20 lub wyżej
  • RAM - 2GB of RAM and higher
  • Version: Android OS 5.0 (Lollipop) lub wyżej

iOS:

  • iPhone 8 lub lepszy
  • Version: iOS 12 lub wyżej

Zwiastuny i fragmenty rozgrywki

Pod tym względem Blizzard ma graczom bardzo dużo do zaoferowania. Przez ostatnie cztery lata nie byli może mistrzami komunikacji i przez większość tego czasu raczej milczeli, ale mimo tego dostaliśmy kilka materiałów, które pozwalają graczom przyjrzeć się Diablo Immortal.

Wszystko zaczęło się oczywiście na początku listopada 2018 roku, kiedy gra została oficjalnie zapowiedziana, a światło dzienne ujrzały pierwsze zwiastuny. Poniżej możecie obejrzeć oba zaprezentowane wtedy materiały - Cinematic Trailer oraz Gameplay Trailer.

Gra nie została oczywiście zbyt dobrze przyjęta i większość fanów Blizzarda na dłużej zapomniała o tym tytule. Wrócił on równo rok później, podczas BlizzConu 2019, kiedy pokazano kolejny fragment rozgrywki.

Pod koniec listopada 2020 roku Diablo Immortal pojawiło się z kolei na chińskich targach ChinaJoy 2020. Wtedy zadebiutował kolejny gameplay trailer.

Przez ostatnie cztery lata najwięcej dowiedzieliśmy się na początku zeszłego roku, kiedy głos w sprawie Diablo Immortal zabrał Game Director, Wyatt Cheng.

Po tych wszystkich zwiastunach i zapowiedziach pod koniec kwietnia 2022 roku dostaliśmy oficjalne ogłoszenie daty premiery. Przy tej okazji Blizzard ogłosił również, że gra pojawi się na PC.

Fabuła, rozgrywka i klasy postaci

Fanów historii przedstawionej w Diablo powinien ucieszyć fakt, że Diablo Immortal może sporo wnieść do tła fabularnego serii. Historię nowej produkcji Blizzarda umiejscowiono pomiędzy drugą a trzecią odsłoną, pięć lat po wydarzeniach z dwójki.

Historia naszego bohatera rozpoczyna się w wiosce Wortham. Błyskawicznie spotykamy tam Deckarda Caina, który wprowadza nas w świat nowej produkcji. Ruszamy w podróż po Sanktuarium w celu przywrócenia pokoju na świecie. Niedługo później okazuje się, że w uniwersum Diablo Immortal jest jeszcze jeden, znaczący wątek - konflikt pomiędzy Immortals a Shadows.

Według historii przedstawionej do tej pory przez Blizzard, jest to konflikt pomiędzy dwójką rodzeństwa, dziećmi Daedessy. Zadaniem syna, Kiona, była obrona Sanktuarium, a wyzwaniem siostry, Akeby, życie w cieniu brata i pilnowanie, że wykonuje to, co do niego należy. Narodziła się w ten sposób rywalizacja między Immortals, organizację Kiona mającą na celu ochronę Sanktuarium, a Shadows, grupę Akeby.

Również pod względem gameplayowym Diablo Immortal nie odbiega mocno od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony. Gra pozostaje Action RPG, którego głównym bohaterem będą krótkie dungeony w stylu Diablo 3.

Ponadto do Diablo Immortal przejdzie system klas postaci. Blizzard potwierdził już, że w podstawowej wersji gry dostępne będzie sześć klas: Barbarzyńca, Demon Hunter, Monk, Wizard, Crusader i Necromancer. Każda z nich będzie miała ekskluzywne umiejętności charakterystyczne dla tego, co mają do zaoferowania poszczególne klasy chociażby w Diablo 3.

Czy Diablo Immortal jest pay to win?

Blizzard przez ostatnie cztery lata powiedział dosyć sporo o Diablo Immortal, co w połączeniu z poprzednimi odsłonami serii pozwala graczom wyobrazić sobie, kto najlepiej będzie bawił się w nadchodzącej produkcji. Najważniejszym pytaniem, na które nie dostaliśmy do tej pory konkretnej odpowiedzi, jest w rezultacie temat mikropłatności.
Wiemy oczywiście, że gra była oryginalnie tworzona z myślą o smartfonach. Na rynku mobilnym podejście do mikrotransakcji jest zupełnie inne i wielu graczy nie ma nic przeciwko wydaniu pieniędzy, aby wzmocnić swoją postać. W społeczności Diablo i wśród graczy PC takie mechaniki będą dużo trudniejsze do strawienia.

Już teraz wśród osób bacznie obserwujących Diablo Immortal pojawiają się głosy, że na najwyższym poziomie rywalizacji grubość naszego portfela będzie proporcjonalna do siły postaci. Dotyczyć to może potencjalnie jednak wyłącznie graczy planujących dominować rankingi i stanąć wśród najmocniejszych Barbarzyńców czy Demon Hunterów swojego serwera.

Odpowiedź na to bardzo ważne pytanie dostaniemy więc prawdopodobnie po kilku tygodniach od premiery gry. Wtedy dopiero gracze dojdą do endgame’u, rozpoczną prawdziwy grind i stanie się jasne, jak wiele prawdziwe pieniądze mogą pomóc nam w drodze do chwały i miliona ubitych demonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy