Reklama

Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany

​Crytek potwierdził oficjalnie to, o czym najpierw napisał chiński oddział firmy. Crysis 4 powstaje!

Wczoraj w chińskim serwisie Bilibili miejscowy oddział studia Crytek ujawnił, że trwają prace nad czwartą odsłoną serii Crysis. Po kilku godzinach, odkąd wieść ta rozeszła się po sieci, doczekaliśmy się oficjalnego, globalnego potwierdzenia. Crytek poinformował, że Crysis 4 powstaje. Jednak na pierwsze materiały z gry raczej jeszcze trochę poczekamy. A premiery nie powinniśmy się spodziewać wcześniej niż w przyszłym roku (pewnie dojdzie do niej jeszcze później).

Crytek nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat nowego projektu. Dowiedzieliśmy się jedynie, że prace nad Crysis 4 są obecnie na wczesnym etapie. Autorzy zapowiadają, że gra będzie "iście next-genową strzelanką". Niewykluczone, że produkcja powstaje wyłącznie z myślą o Xboksach Series X|S, PlayStation i PC. Na zachętę Crytek opublikował krótki teaser:

Reklama

Crysis - kultowa seria?

Crysis to jedna z najpopularniejszych serii strzelanek w historii gier wideo. Jej pierwsza odsłona ukazała się w 2007 roku i została bardzo ciepło przyjęta - zarówno przez dziennikarzy, jak i przez graczy. Miłośnicy futurystycznych shooterów byli wniebowzięci. Średnia ocen na portalu Metacritic osiągnęła 9,1/10. Nic więc dziwnego, że cztery lata później do sklepów trafił sequel, a kolejne dwa lata później - część trzecia. W ostatnich latach Crytek wydał remaster całej trylogii. Można go kupić w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz na Nintendo Switch.

Crysis od zawsze, gdy tylko ukazywała się jego kolejna część, wyznaczał nowe standardy w dziedzinie rozwiązań technicznych. Można się więc spodziewać, że "czwórka" będzie imponować grafiką. Pytanie tylko, czy obecne konsole podołają ambicjom twórców? Zobaczymy!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy