Cities: Skylines 2 - mapy w grze będą potężne, aż 5 razy większe niż w jedynce

Cities: Skylines 2 to może być dosyć nieoczekiwany hit tego roku w branży gier wideo. Produkcja zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy, ale właśnie dowiedzieliśmy się, że jej rozmach będzie naprawdę duży, zwłaszcza jeśli chodzi o rozległość dostępnych map.

Do jakiegoś czasu o Cities: Skylines 2 słyszeliśmy tylko szczątkowe informacje. Producenci z Colossar Order co rusz jednak publikują kolejne ciekawe rzeczy i nowości, jakich spodziewać możemy się w drugiej odsłonie najpopularniejszego aktualnie na rynku city buildera.

Sporą zmianą będzie rozmiar i rozległość dostępnych map. W podstawowej grze startować będziemy z dokładnie 9 polami. Tytuł pozwoli nam na rozbudowę planszy aż do 441 ogromnych pól. Co ciekawe, kafelki będą różniły się rozmiarem i sposobem ukształtowania terenu.

Reklama

Nie to jednak budzi prawdziwy podziw. Z najnowszego filmu deweloperów o tytule Maps & Themes dowiedzieliśmy się również, że Cities: Skylines 2 zaoferuje pięciokrotnie większą mapę niż w oryginalnej odsłonie serii. Jest to ekwiwalent 159 kilometrów kwadratowych, czyli jak chwalą się producenci "więcej niż niektóre kraje na świecie".

Dodatkowo w nadchodzącym symulatorze gracze otrzymają możliwość usytuowania miasta na konkretnej półkuli z wybranym klimatem i warunkami pogodowymi. Często wspomina się także o zmienności pór roku - funkcji, która nie była dostępna bez odpowiednich nieoficjalnych modyfikacji w pierwszej części cyklu.

Wyczekiwaną nowością w Cities: Skylines 2 jest także sposób kładzenia drogi. Niemal od razu po tym procesie będziemy lokować system wodociągowy i kanalizacyjny. Podobnie będzie też z elektrycznością. W tym aspekcie gra pozwoli na rozbudowę sieci napowietrznej oraz pod ziemią.

Cities: Skylines 2 trafi na sklepowe półki 24 października, debiutując na platformach: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cities Skylines 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy