CD Projekt RED: Polskie studio growe planuje zbudować własne "miasteczko"!

​CD Projekt RED nie skupia się jedynie na produkcji i wydawaniu gier wideo. Warszawska firma ma również bardzo dalekosiężne plany jeśli chodzi o rozwój marki. Pracownicy studia ujawnili, że pracują nad stworzeniem "miasteczko" na warszawskiej Pradze. Jego budowa ma zakończyć się w 2025 roku.

CD Projekt RED światową potęgą

Polscy twórcy gier wideo od kilku lat mają uznanie na całym świecie. Produkcje z naszego kraju już kilkukrotnie podbiły światowe rynki. Mowa tu między innymi o takich produkcjach jak obie części Dying Light, trylogia Wiedźmina czy nieco nieudany, ale równie głośny Cyberpunk 2077. Zarówno Wiedźmin, jak i Cyberpunk 2077 zostały stworzone przez warszawskie studio CD Projekt RED.

Reklama

To właśnie Wiedźmin był kamieniem milowym w postrzeganiu polskiego rynku gamingowego na całym świecie. Wszystkie trzy części podbiły serca fanów gier na całym świecie, a ostatnia część trylogii została nagrodzona tytułem "Gry Roku" w 2015 roku. Wówczas "Redzi" weszli do kanonu najpoważniejszych studiów robiących gry wideo.

Dobry wizerunek nieco przygasł po wtopie z Cyberpunkiem 2077, ale teraz znów wszystko zaczyna iść w dobrą stronę. Polacy myślą nad stworzeniem własnego "miasteczka". Jak miałoby ono funkcjonować?

Warszawska Praga sercem polskiego gamingu

Siedziba CD Projekt RED mieści się na Pradze w Warszawie i to właśnie tam ma zostać zlokalizowane miasteczko. Teren, na którym ma powstać to centrum, ma powierzchnię 2,5 hektara.

W tej lokalizacji znajdują się różne budynki użytkowe, które ulegną przebudowie. Więcej szczegółów na ten temat ujawnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych w polskim studio growym.

Projekt zakłada zatem wielozadaniowe centrum, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Główny budynek porośnięty roślinnością według projektów będzie miał niepowtarzalny klimat. Nielubowicz cytowany przez serwis polskigamedev.pl dodał:

­

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Wiedźmin | Cyberpunka 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama