CD Projekt RED pracuje nad zupełnie nową marką w świecie gier wideo

Od dawna wiadomo, że CD Projekt RED skupia swoje wysiłki na kolejnej odsłonie serii Wiedźmin oraz na kontynuacji Cyberpunka 2077. Pierwsza nosi nazwę kodową Project Polaris, a druga - Project Orion. Okazuje się jednak, że "Redzi" pracują też nad zupełnie nową marką, oznaczoną kodowo jako Project Hadar.

CD Projekt Red już w 2022 roku ujawnił, że pracuje nad całkowicie nową marką pod nazwą kodową Project Hadar. Studio zdradziło niewiele szczegółów na jej temat i pewnie jeszcze przez dłuższy czas ich nie poznamy. Od zapowiedzi niewiele się mówiło o tym enigmatycznym projekcie, ale teraz wypowiedziała się o nim Maria Mazur, była projektantka questów w dodatku Widmo Wolności do Cyberpunka 2077.

Reklama

Podczas rozmowy z GamesRadar+ na rozgrywającym się w Polsce wydarzeniu Digital Dragons Mazur wyraziła swoje zadowolenie z kierunku, w jakim zmierza studio. "Byłam bardzo szczęśliwa, gdy usłyszałam, że faktycznie zamierzamy stworzyć naszą własną markę. Czuję, że to ma sens, biorąc pod uwagę ilość osób, jakie mamy w zespole, zarówno od strony opowiadania historii, jak i naszych artystów" - powiedziała Mazur.

Niedawno padły podejrzenia, że "Redzi" tworzą "kosmiczny horror w feudalnej Japonii", ale plotki te Mazur stanowczo zdementowała. Z jednej strony trudno mówić o zaskoczeniu, ale z drugiej... taka gra naprawdę mogłaby być ciekawa, czy nie?

Obecnie główny zespół deweloperski CD Projekt RED skupia się na sequelu Cyberpunka 2077, jednak prowadzi też intensywne prace nad czwartą grą z serii Wiedźmin. Obok nich Project Hadar jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów nadchodzących lat w portfolio studia.

Nie znamy na razie szczegółów ani na temat czwartej odsłony Wiedźmina, ani o nowym Cyberpunku. Do tej pory do sieci trafiały niemal wyłącznie plotki. Pewne pogłoski wskazują, że czwarty Wiedźmin może opowiedzieć zupełnie nową historię z kimś innym niż Geralt w roli głównej. Z kolei spekulacje dotyczące nowego Cyberpunka zahaczały o możliwe pojawienie się w grze modułu multiplayer.

CD Projekt RED zakończył już rozwój Cyberpunka 2077. "Redzi" rozstali się z projektem w najlepszy możliwy sposób - wypuszczając bogatą w nowości i poprawki aktualizację oraz rewelacyjny dodatek pod tytułem Widmo Wolności. Gracze zapomnieli już o fatalnym starcie gry i obecnie oceniają ją niemal wyłącznie pozytywnie (wystarczy spojrzeć chociażby na opinie na Steamie).

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności to potwierdzenie tego, że CD Projekt RED znakomicie radzi sobie z dodatkami do swoich gier. W naszej recenzji wystawiliśmy mu ocenę 9/10, argumentując ją w następujący sposób:

"Cyberpunk 2077 po blisko trzech latach od premiery zmienił się nie do poznania. Chyba nie potrafię wskazać choćby jednego elementu, który obecnie nie sprawiałby mi w nim dużej przyjemności. Fabuła, postacie, dialogi, reżyseria, questy, strzelaniny, pościgi, rozwój postaci, system lootu, grafika, udźwiękowienie, optymalizacja... To wszystko w końcu cieszy serce, oko i ucho, składając się - po prostu - na znakomitą grę. A Widmo Wolności stało się jej immanentną częścią, którą możecie wpleść w waszą przygodę w Night City tak, jak wam się podoba."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | Wiedźmin 3 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy