CD Projekt RED chwali się wynikami sprzedaży Wiedźmina 2 i Cyberpunka 2077

​Szumnie zrobiło się w ostatnim czasie o najgorętszych produkcjach growych stworzonych przez CD Projekt RED. Tym razem polscy deweloperzy pochwalili się swoimi wynikami (również finansowymi) za miniony 2021 rok.

I tak dowiedzieliśmy się m.in. nieco więcej odnośnie jak się okazało pracowitego roku najpopularniejszego polskiego producenta gier wideo. Grupa CD Projekt osiągnęła przychód na poziomie 888 milionów złotych, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 209 milionów złotych.

W dużej mierze to zasługa wciąż rozchwytywanego Wiedźmina 3: Dziki Gon - gry, która nawet po kilku ładnych latach sprzedaje się znakomicie. Pieczołowita i solidna praca nad Cyberpunkiem 2077, poprawą błędów i usprawnieniami związanymi z optymalizacją również pozytywnie przyczyniła się do tak dobrych wyników finansowych.

Reklama

Jak sprzedaje się Wiedźmin i Cyberpunk 2077?

Wiedźmin 3: Dziki Gon - najbardziej znana gra powstała z inicjatywy CD Projekt RED sprzedała się łącznie w ponad 40 milionach egzemplarzy od jej powstania. Wszystkie gry z wiedźmińskiej serii przekroczyły natomiast barierę 65 milionów sprzedanych kopii.

Przypomnijmy, że ten wynik znacząco się jeszcze poprawi w momencie, gdy na rynek wyjdzie Wiedźmin 3 w wersji na konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Cyberpunk 2077 również odnotował kapitalne wyniki sprzedażowe. Tytuł powstały w samej końcówce 2020 roku sprzedano w liczbie ponad 18 milionów egzemplarzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3 | Cyberpunka 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy