Call of Duty: Ghosts - łatka odblokowująca FOV na PC wkrótce

Cztery miesiące. Tyle zajęło developerom z Infinity Ward opracowanie łatki, która w wersji PC umożliwi zmianę kąta pola widzenia (tzw. FOV) dotąd zablokowanego na 65 stopniach. Stosowny patch ma pojawić się wkrótce.

Tuż po premierze Call of Duty: Ghosts w wersji PC cierpiało na mnóstwo błędów i niedoróbek. Jedną z poważniejszych było zablokowane pole widzenia na 65 stopniach, co u niektórych graczy wywoływało nudności i zawroty głowy.

Na szczęście fani szybko poradzili sobie z tym problemem - w kilka godzin od premiery stworzyli program pozwalający na zmianę FOV. Kłopot w tym, że Activision uznało go za nielegalny i zażądało jego usunięcia.

Od tamtej pory gracze musieli zacisnąć zęby lub korzystać ze wspomnianej aplikacji, która mimo wykasowania jej z oficjalnego źródła rozeszła się po wodach internetu błyskawicznie. Niedługo będzie można skorzystać jednak z oficjalnych rozwiązań - Tina Palacios, community manager w Infinity Ward, na łamach forum Call of Duty wyjawiła, że wkrótce pojawi się łatka pozwalająca zmienić poziom FOV.

Brawa dla developerów - potrzebowali czterech miesięcy na wydanie patcha, którego opracowanie fanom zajęło kilka godzin.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje