BlizzCon odbędzie się w przyszłym roku, w sieci

​Impreza dla miłośników studia Blizzard - słynny BlizzCon - odbywa się standardowo w listopadzie. Jak można się domyślić, globalna pandemia sprawiła, że tegoroczna odsłona nie odbyła się wcale, choć firma pracuje w pocie czoła nad Diablo 4 czy Overwatch 2. Teraz ujawniono plany na przyszły rok.

Jak ogłoszono, w lutym 2021 roku odbędzie się bowiem kreatywnie nazwana impreza BlizzConline. Sama nazwa sugeruje, z czym mamy do czynienia - pokazami nowości i zapowiedziami tylko przez internet. Po anulowaniu tegorocznego E3 i cyfrowym Gamescomie nie będzie to coś zaskakującego.

Dokładna data imprezy to 19 - 20 lutego, a organizatorzy planują "przenieść ducha BlizzConu do imprezy w całkowicie cyfrowej formie". Dlatego też nie zabraknie między innymi prezentacji dokonań społeczności. Nie zabraknie też konkursów dla cosplayerów i artystów - zgłoszenia są już dostępne.

Reklama

Poza tym nie znamy zbyt wielu szczegółów, ponieważ do lutego zostało jeszcze sporo czasu. "Przed nami nadal sporo planowania i minie nieco czasu, zanim będziemy gotowi podzielić się detalami" - napisano w ogłoszeniu. Można jednak oczekiwać, że nie zabraknie właśnie Diablo 4 i Overwatch 2.

Firma już w maju poinformowała, że tegoroczny BlizzCon się nie odbędzie, co opisywano jako "bardzo trudną decyzję" związaną z obawami dotyczącymi "zdrowia i bezpieczeństwa", oczywiście w związku z koronawirusem. Już wtedy mówiło się o sieciowym wydarzeniu zaplanowanym na 2021 r.

Diablo 4 zapowiedziano właśnie na BlizzConie, w 2019 roku. Planowane platformy docelowe to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz te założenia zapewne się zmienią - nadciąga przecież nowa generacja. Reżyserem jest Luis Barriga, odpowiedzialny za rozszerzenie Reaper of Souls do Diablo 3.

Jeśli o Overwatch 2 mowa, to sieciową strzelankę zapowiedziano w tym samym miejscu, co Diablo 4. Produkcja ma być bezpośrednio połączona z pierwszą częścią, co wywołało już krytykę i porównywanie tytułu do większego rozszerzenia, nie do pełnoprawnego projektu. Czas pokaże.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BlizzCon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama