Battlefield 6 z pełną destrukcją budynków? Nowe przecieki na temat gry

​W trakcie prezentacji ostatniego sprawozdania finansowego EA ujawniono nieco szczegółów na temat kolejnej odsłony Battlefield, potwierdzając m.in. to, że gra ukaże się pod koniec bieżącego roku.

Wydawca obiecał także największego Battlefielda w historii - spodziewać można się, że gra będzie miała największe bitwy, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w tej serii. Popularny YouTuber Tom Henderson, znany jako @TheLongSensation, podzielił się zaś z nami kilkoma szczegółami na temat elementów rozgrywki w Battlefield 6. Nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, ale zapowiadają się bardzo ekscytująco.

I tak, jego zdaniem Battlefield 6 będzie oferował całkowitę destrukcję budynków. Mamy otrzymać coś w stylu systemu Levolution, ale "na sterydach". Zasadniczo oznacza to, że możemy zniszczyć prawie każdy budynek w grze, z wyjątkiem tych, które są ważne dla realizacji głównych celów. Podobnie to wygląda w podserii Bad Company, która zasłynęła właśnie za sprawą szerokiej implementacji destrukcji otoczenia.

Reklama

Ma to być jednak zdecydowanie bardziej zaawansowany system i na przykład, kiedy strzelimy czołgiem do dowolnego budynku, zostanie on uszkodzony i ostatecznie przewróci się w określonym kierunku. System niszczenia nie jest więc predefiniowany w zakresie animacji, ale będzie obliczany przez silnik.

Gra będzie miała również system drużynowy z 4 osobami i plutonami zwanymi jednostkami. Każda jednostka będzie miała od 3 do 4 członków oddziału, ale także dowódcę. Ponadto w jednej "jednostce" może znajdować się wiele oddziałów. W grze dostępne będą też cztery klasy: szturmowiec, inżynier, wsparcie i zwiadowca.

Henderson twierdzi również, że gra będzie miała zawartość free-to-play i najprawdopodobniej będzie to tryb Battle Royale. Będzie też przepustka bitewna, w której każdy sezon będzie trwał około 8-10 tygodni, a awans możliwy jest do poziomu 100.

Co więcej, Battlefield 6 (o ile taki będzie tytuł) będzie miał pełne wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej między PS5, Xbox Series i PC. To wszystko na razie tylko plotki, ale liczymy na to, że potwierdzi się chociaż część z tych informacji, w szczególności te o destrukcji otoczenia.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama