Reklama

Avowed - RPG od Obsidian z problemami

Najnowsze RPG od studia Obsidian Entertainment - Avowed - wciąż powstaje, ale prawdopodobnie wolniej niż przewidywano.

Avowed zapowiedziano oficjalnie dwa lata temu. Pierwszoosobowe RPG z akcją osadzoną w uniwersum znanym z serii Pillars of Eternity od razu zwróciło uwagę miłośników gatunku. Ci jednak będą się musieli uzbroić w cierpliwość, bo prace nad grą przebiegają wolniej, niż można by tego oczekiwać. Przewidywania dotyczące premiery w przyszłym roku prawdopodobnie należy odłożyć na półkę z niemożliwymi do zrealizowania planami.

Jason Schreier, dziennikarz portalu Bloomberg, donosi, że Avowed przeszło już kilka restartów, a w ubiegłym roku doszło do licznych zmian na stanowisku reżysera oraz szefa projektu. Wieści te przekazał podobno szereg osób zatrudnionych w Obsidian Entertainment. Schreier zaznacza, że według jego wiedzy gra nie przechodzi przez "deweloperskie piekło", ale zmaga się z poważnymi problemami, które raczej uniemożliwią jej premierę w najbliższym czasie.

Reklama

Avowed - kiedy premiera?

Powyższe doniesienia Schreiera, ale i postawa Microsoftu, który od dłuższego czasu nie mówi o Avowed praktycznie nic (nie wspominając nawet o jakichś materiałach wideo z gry), skłaniają do wniosku, że o premierze w tym, a także w przyszłym roku raczej możemy zapomnieć. Jedyne, na co możemy mieć nadzieję, to dłuższa prezentacja w najbliższych paru miesiącach. To jednak w dalszym ciągu jedynie sfera marzeń i pobożnych życzeń.

O Avowed wiemy bardzo niewiele. To pierwszoosobowe RPG, w którym przeniesiemy się do świata Eora, znanego z serii Pillars of Eternity. Jego twórcy inspirują się serią The Elder Scrolls, ale tworzą grę znacznie bardziej kolorową (paleta barw ma być znacznie bliższa The Outer Worlds). Ważnym elementem będzie magia oraz czary, ale gracze sięgną także po broń jedno- i dwuręczną oraz dystansową. Na samym początku przygody stworzymy własną postać, reprezentującą jedną z wielu zróżnicowanych klas postaci.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Avowed | Obsidian Entertainment

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy