Avowed na silniku Unreal 5?

Przez przypadek fani Avowed odkryli, że kluczowi deweloperzy, pracujący nad grą, korzystają z silnika Unreal 5. Dla wielu to oznacza tylko jedno...

Na razie niewiele wiadomo o samym Avowed. Za grę odpowiada studio Obsidian Entertainment i ma to być pierwszoosobowa gra RPG, stawiająca na akcję i osadzona w uniwersum Pillars of Eternity. Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed wydaniem, gra otrzyma sporą aktualizację technologiczną.

Główny artysta odpowiadający za efekty specjalne w Avowed, Aaron Dubois podzielił się na swoim LinkedIn infromacją, że pracuje z narzędziami NiagaraFX w Unreal Engine 5. To od razu spowodowało masę spekulacji dotyczących silnika, na którym powstaje wyczekiwany Avowed.

Reklama

Programista Avowed zepsuł niespodziankę?

Trzeba pamiętać, że Obsidian pracuje obecnie nad kilkoma produkcjami, w tym The Outer Worlds 2, ale karta Duboisa na LinkedIn wprost mówi, że należy on do zespołu odpowiadającego za Avowed. Być może gracze mieli o tym dowiedzieć się nieco później, a niespodziankę zdradził nieostrożny programista.

Tak naprawdę wystarczającą niespodzianką dla graczy będzie ogłoszenie daty premiery Avowed. Nadzieje na dobrą zabawę rozbudza zwiastun, który został opublikowany przez Obsidian Entertainment. Co prawda niewiele on pokazuje, ale daje spojrzenie na przepięknie stworzone podziemia, podobne do tych, które do tej pory przemierzaliśmy w rzucie izometrycznym. Przeniesienie świata Pillars of Eternity do trójwymiarowej gry FPP jest marzeniem wielu fanów, którzy ukończyli poprzednie dwie części tego fenomenalnego RPG-a.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy