​Amazon wdraża nową funkcję, która pomoże graczom i streamerom

Pakiet "Chime" od Amazona został wzbogacony o nową funkcjonalność. Od teraz programiści będą mogli w łatwiejszy sposób implementować transmisje wideo prowadzone na żywo w aplikacjach mobilnych i na stronach internetowych.

Chime to wiodąca usługa komunikacyjna zaprojektowana i stworzona przez Amazon. Pozwala ona organizować spotkania, rozmawiać, prowadzić wideokonferencje w sieci, a sama aplikacja stanowi konkurencję do takich narzędzi jak Zoom czy Microsoft Teams.

Amazon stale pracuje nad tą usługą, tak by jeszcze lepiej dostosować ją do preferencji zarówno użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorstw decydujących się na skorzystanie z tego rozwiązania.

Reklama

W Chime pojawiła się nowa funkcja Live Connector (Złącze na żywo). Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, opcja ta ułatwia i przyspiesza dodawanie transmisji strumieniowej na żywo do aplikacji internetowych i mobilnych.

Deweloperzy otrzymali bogaty zestaw funkcji, które można dowolnie personalizować w zależności od preferencji i zamysłu użytkowania. Do ich dyspozycji Amazon oddał możliwość łączenia wielu strumieni wideo w jeden strumień dzięki uczeniu maszynowemu, dowolne formatowanie układów wideo, przechwytywanie filmów w celu późniejszego ich odtworzenia (VoD) lub zarchiwizowania.

Gracze, streamerzy i deweloperzy zyskają

Wdrożenie tej funkcji ma pomóc graczom i twórcom w nadawaniu oraz przesyłaniu strumieniowym na popularnych platformach m.in. FacebookYouTube czy Twitch. Intuicyjna i łatwiejsza będzie również możliwość umieszczenia konkretnych spersonalizowanych treści wideo w aplikacjach mobilnych (oczko w kierunku stale rosnących na znaczeniu grach na urządzenia mobilne), jak również na stronach WWW.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon | twitch.tv | YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy