A Plague Tale: Requiem z nowym gameplayem

Najnowsze fragmenty gameplayu zaprezentowane podczas Xbox Showcase pokazują nową, mroczną stronę Amicii i pozwalają przyjrzeć się, jakie zmiany czekają nas w drugiej części tej fenomenalnej gry.

Jeśli polubiliście się z przestraszoną Amicią i jej młodszym bratem, którzy próbowali przetrwać, ścigani przez łowców głów, tym razem będziecie musieli polubić Amicię, która niczym Ellie z The Last of Us wyrzyna w pień (choć z ukrycia) wszystkich oponentów, którzy staną jej na drodze. A Plague Tale: Requiem wydaje się mieć zupełnie inaczej rozłożone akcenty, niż pierwsza część. Czy grze wyjdzie to na dobre? Przekonamy się dopiero po premierze.

Reklama

Amicia i Ellie mogą przybić sobie piątkę

A Plague Tale: Requiem to druga historyczna gra osadzona w czasach wojny stuletniej od Focus Entertainment i francuskiego dewelopera Asobo Studio. Podobnie jak wcześniej A Plague Tale: Innocence, A Plague Tale: Requiem będzie cechować się dużą dozą realizmu i dokładności historycznej, mimo że jest dziełem fikcyjnym. Będzie również zawierać Amicię jako główną bohaterkę, która nadal chroni swojego brata Hugo. Jednak z nowego zwiastuna rozgrywki pokazanego na Xbox i Bethesda Games Showcase wydaje się, że w A Plague Tale: Requiem będzie kilka zasadniczych różnic w stosunku do poprzedniej części.

Tym razem używając noża, kuszy, a nawet bomb, Amicia staje się sprawną zabójczynią. Koniec z przestraszoną i uciekającą dziewczyną, jaką była w poprzedniej odsłonie. Fabuła gry będzie prawdopodobnie starała się ukazać transformację bohaterki. W tle zwiastuna słychać Amicię, która mówi, iż jest zmęczona strachem i chce udowodnić inkwizycji, że nie ma się czego bać.

A co z Hugo? Dalej będziemy musieli się o niego troszczyć, ale tym razem wykorzystamy jego moce, pozwalające kontrolować hordy szczurów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: A Plague Tale: Innocence

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy