Reklama

A Plague Tale: Innocence odnosi ogromny sukces. Twórcy chwalą się danymi sprzedaży

​Autorzy A Plague Tale: Innocence pochwalili się, że ich gra trafiła do rąk ponad miliona graczy. Czy w związku z tym sukcesem mamy szansę na powstanie kontynuacji?

A Plague Tale: Innocence to bez wątpienia jedna z ciekawszych gier ubiegłego roku, którą najwyraźniej docenili także gracze. Z udostępnionych przez deweloperów danych wynika, że produkcję sprzedano w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy wliczając do tego wszystkie docelowe platformy w postaci PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Warto wspomnieć, że tytuł jest dostępny w ofercie Xbox Game Pass. Za powstanie A Plague Tale: Innocence odpowiada Asobo Studio zaś gra skupia się na losach nastoletniej Amicii oraz jej młodszego brata Hugo, który stanowi kluczowy element całej fabularnej układanki.

Reklama

Chociaż bohaterowie nie mają szans w starciu z dużo silniejszymi i lepiej wyposażonymi pod względem uzbrojenia przeciwnikami to kierowana przez nas postać umiejętnie wykorzystuje procę do obrony, ale też szeregu innych czynności.

A Plague Tale: Innocence to typowy przedstawiciel skradanek więc skuteczne omijanie przeciwników bądź ich dyskretna eliminacja z wykorzystaniem szczurów czy innych elementów otoczenia to klucz do odniesienia sukcesu i pójścia dalej. W związku z sukcesem gry nie jest zaskoczeniem, że studio nieoficjalnie pracuje nad kontynuacją.

Pod koniec 2019 roku XboxSquad informował, że premiera produkcji powinna odbyć się za około dwa lata. Wszyscy liczyli, że ewentualna zapowiedź A Plague Tale 2 nastąpi podczas targów E3 2020, lecz jak wiemy tak się nie stało z powodu odwołanych przez pandemię koronawirusa targów.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy