The Last of Us - remake pierwszej części oficjalnie zapowiedziany

Koniec domysłów. Studio Naughty Dog zapowiedziało oficjalnie remake The Last of Us: Part 1.

Od jakiegoś czasu po sieci krążyły plotki mówiące o planowanym wznowieniu pierwszej części przygód Joela i Ellie. Teraz prace nad remake'iem oficjalnie potwierdziło studio Naughty Dog. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale wiemy, że nowa wersja gry powstaje z myślą zarówno o PlayStation 5, jak i o pecetach. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że najpierw ukaże się na konsoli Sony, a dopiero w późniejszym terminie na komputerach osobistych.

Reklama

Naughty Dog przygotowuje remake z prawdziwego zdarzenia, który obejmie następujące zmiany: unowocześnioną rozgrywkę, usprawnione sterowanie, dodatkowe opcje dostępności, rozszerzone podstawowe elementy (takie jak eksploracja i walka) oraz ulepszoną sztuczną inteligencję przeciwników. Nie mogło w nim zabraknąć także funkcjonalności typowej dla exclusive'ów na PlayStation 5, związanej z wibracjami haptycznymi, adaptacyjnymi triggerami oraz techniką audio 3D.

The Last of Us: Part 1 - remake w specjalnej wersji

Sony przygotowało z myślą o fanach The Last of Us (tych obecnych, ale i przyszłych) trzy edycje remake'u. Standardową w cenie 339 złotych, Deluxe za 389 złotych (w tej cenie otrzymujemy szereg cyfrowych bonusów oraz skiny dla broni) oraz Firefly. Tę ostatnią wersję kupimy tylko w sklepie PlayStation Direct za 100 dolarów. Zawarto w niej nie tylko cyfrowe bonusy z wydania Deluxe, ale także steelbook oraz komiks The Last of Us: American Dreams (od pierwszego do czwartego albumu). Zamówienia przedpremierowe zostaną udostępnione w niedługim czasie.

The Last of Us: Part 1 to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. Czasem wzruszająca, a czasem mrożąca krew w żyłach przygoda Joela i Ellie zebrała w portalu Metacritic średnią 9,5/10. Produkcja studia Naughty Dog trafiła wcześniej na PlayStation 3 i PlayStation 4, ale od początku tylko kwestią czasu wydawało się, kiedy trafi na PlayStation 5.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Naughty Dog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy