Reklama

Wiedźmin: Ruszyła zbiórka na książkę o powstawaniu gier z serii

​Jeśli przepadacie za redowymi Wiedźminami i dobrze władacie językiem Szekspira, być może zainteresuje was zorganizowana przez Third Editions zbiórka na Kickstarterze.

Firma zajmuje się wydawaniem książek zdradzających kulisy powstawania różnych gier. Na jej koncie znajdują się już między innymi pozycje poświęcone Falloutowi, Baldur’s Gate oraz Skyrimowi. Większość z nich ukazała się jedynie po francusku, ale od czasu do czasu w internecie organizowane są akcje, mające na celu zebranie funduszy na przetłumaczenie części tych dzieł na język angielski. Tym razem padło na publikację o Wiedźminie.

The Ultimate Gaming Library - The Witcher zdradza sporo informacji zza kulis powstawania gier z serii. Na 256 stronach Benoit Reinier zawarł między innymi wywiady z Marcinem Iwińskim czy Mateuszem Tomaszkiewiczem (autorem zadań) oraz Marcinem Blachą (scenarzystą). Czytelnik dowie się sporo o świecie gry, jego historii, ale także muzyce, a nade wszystko sobie, w jaki te wszystkie elementy powstawały.

Reklama

Główny cel zbiórki, którą znajdziecie na stronie https://bit.ly/2FnJOUK, niespełna 11 200 dolarów, został już zrealizowany, choć do jej końca zostało jeszcze 26 dni. Third Editions ma jednak w pogotowiu serię celów dodatkowych. Co więcej, już udało się przekroczyć drugi próg zbiórki, czyli 16 tysięcy dolarów, dzięki czemu do każdego egzemplarza zostanie dorzucona zakładka. Popatrzcie zresztą sami:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje