Od obieżyświata do milionera – opowieść o pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza

Postać Sknerusa McKwacza pojawiła się po raz pierwszy w komiksie Carla Barksa "Wielka niedźwiedzica" w 1947 roku. Od 75 lat o pochodzeniu i życiu tego bohatera opowiadają najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Don Rosa czy wspomniany Carl Barks. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób w albumie "Pamiętniki Sknerusa McKwacza". Premierę albumu wydawnictwo Egmont zaplanowało na 7 grudnia.

Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Okazuje się, że droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie "Pamiętniki Sknerusa McKwacza" przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.

Zawarte w tomie "Pamiętniki Sknerusa McKwacza" komiksy zostały napisane i narysowane w latach 2017-2021. Album podzielony jest na części: Pamiętniki z Klondike, Pamiętniki z Kaczogrodu, Pamiętniki z Młodości oraz Dodatek: Wspomnienie z Klondike.

Reklama
INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Egmont
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama