Reklama

Ken Williams wspomina Sierrę. Premiera jego książki o kultowej firmie już 20 kwietnia

​Już 20 kwietnia do sprzedaży trafi książka "Nie każda bajka dobrze się kończy. Wzlot i upadek Sierra On-Line" autorstwa Kena Williamsa. To autobiograficzna wędrówka w przeszłość, gdy Sierra - firma założona przez Kena i jego żonę Robertę przy kuchennym stole - była branżowym potentatem, produkując niezapomniane przygodówki i wydając liczne hity, by wymienić tylko takie tytuły i serie, jak Half-Life, Lords of the Realm czy Caesar.

Ken Williams, wieloletni prezes Sierry, dzieli się nie tylko opowieściami o spotkaniach z Billem Gatesem, Steve'em Jobsem czy Jeffem Bezosem oraz anegdotami o tym, jak prawie kupił id Software, ale i własnym spojrzeniem na branżę na przestrzeni lat. Dzięki temu "Nie każda bajka dobrze się kończy" jest nie tylko cenną książką o historii gier, ale i zbiorem ciekawych uwag dla wszystkich osób tworzących dziś branżę.

"Nie każda bajka dobrze się kończy" to pierwsza książka na licencji wydana przez Open Betę w pełnym kolorze. W środku poza tekstem znajdują się ilustracje, zdjęcia i grafiki urozmaicające lekturę. Wszystko to na 392 stronach i z okładką przygotowaną przez Jana Sidorownina.

Reklama

Zakup książki (w dowolnym miejscu) przełoży się na wsparcie celu charytatywnego - 20% zysku ze sprzedaży trafi do Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka i zostanie wykorzystana na zajęcia z wprowadzenia do programowania dla młodych podopiecznych fundacji. Wraz z Kenem liczymy, że dzieciakom uda się zaszczepić bakcyla tworzenia gier - i kto wie, może któreś założy w przyszłości nową Sierrę?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy