Reklama

Ważna aktualizacja PS5 pomoże włączyć właściwą wersję gry

​Jednym z większych problemów PlayStation 5 od czasu premiery był fakt, że konsola dość skrzętnie ukrywała informacje na temat tego, jaką wersję gry włączamy. Stosunkowo proste było więc uruchomienie odsłony PlayStation 4 w kompatybilności wstecznej, nawet jeśli gotowa jest wersja PS5.

Teraz - po miesiącu od premiery - Sony w końcu przygotowało stosowną aktualizację interfejsu urządzenia. Teraz przed załadowaniem tytułu dysponującego dwiema wersjami na ekranie wyskoczy okienko, na którym potwierdzamy, co chcemy włączyć: PS4 czy PS5. Nie można tak było od razu?

Jak na japońską korporację przystało, opcja działa, ale nie do końca. Użytkownicy donoszą, że bez problemów pojawia się w przypadku sieciowej strzelanki Destiny 2, ale już Watch Dogs Legion nadal wymaga ręcznego przejścia do opcji w celu zainstalowania odsłony przeznaczonej na PlayStation 5.

Reklama

Dopiero później konsola informowała, że możemy przypadkowo włączać odsłonę PS4, a i tak nie dała opcji, by pliki PlayStation 4 usunąć, by zwolnić miejsce na skromnym dysku twardym PlayStation 5. Wygląda więc na to, że przed specjalistami od interfejsu w Sony zostało jeszcze trochę pracy.

Na Xbox Series X/S sytuacja jest dużo lepsza, ponieważ przenoszenia zapisów oraz włączenia odpowiedniej wersji znacznie ułatwia system Smart Delivery. O ile ten działa odpowiednio, bo z tym także ma niekiedy problemy, zwłaszcza w przypadku mniej znanych i lubianych produkcji.

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama