SteelSeries Free - kontroler dedykowany grom mobilnym

SteelSeries Free Mobile Gaming Controller to korzystający z technologii bluetooth, bezprzewodowy kontroler do gier, stworzony z myślą o współpracy z wieloma różnymi urządzeniami, jak choćby m.in. PC.

Najbardziej zainteresować powinien jednak użytkowników smartfonów i tabletów, którzy sporo czasu poświęcają grom. Sprzęt współpracuje z urządzaniami wyposażonymi w system Android oraz iOS.

Dosyć niecodzienny pad jest lekki i kompaktowy. Klasyczny układ przycisków (programowalne podczas korzystania na PC), zbliżony do stosowanego w kontrolerach do stacjonarnych konsol (np. DualShocka), nie powinien być obcy osobom, które wcześniej miały już styczność z grami wideo. I tak po lewej stronie znajduje się Dpad (krzyżak), po prawej cztery przyciski funkcyjne, na środku Select i Start, tuż pod nimi dwie małe gałki analogowe oraz umieszczone na frontowej części dwa dodatkowe przyciski (coś w rodzaju spustów).

Niestety, chociaż ten miniaturowy kontroler został wykonany z dobrych materiałów, prezentuje się nader okazale i mógłby być dla ciekawą propozycją dla wszystkich fanów mobilnej rozrywki, to posiada jeden dosyć poważny mankament. Idealnie pasuje do kobiecych dłoni, a nie hardkorowych graczy (chyba, że jacyś z nich zostali wyposażeni przez naturę w bardziej filigranowe rozmiary).

Urządzenie zasilane jest akumulatorem, który wystarcza na około 10 godzin nieprzerwanej rozgrywki. Ciekawą opcją jest specjalny czujnik, który automatyczne wyłącza kontroler, jeśli ten nie jest używany przez 3 minuty. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem złącza mini USB, ale dzięki zastosowanej technologii Bluetooth, możemy korzystać z urządzenia nawet podczas tego procesu.

Ogromnym Atutem Free Mobile Gaming Controler jest stale powiększająca się lista kompatybilnych gier. W dniu pisania tekstu w bazie znajdowało się łącznie ponad 120 pozycji, które z powodzeniem można było testować przy wykorzystaniu mini pada SteelSeries. Co prawda nie we wszystkie z nich rzeczywiście lepiej gra się przy wykorzystaniu recenzowanego sprzętu, czasami trzeba się trochę nagimnastykować, żeby w ogóle zmusić go do obsługi, ale to wszystko kwestia optymalizacji. Osobiście nie wyobrażamy sobie grania w Grand Theft Auto III na tablecie, kontrolując rozgrywkę na ekranie za pomocą panelu dotykowego. W tego typu pozycjach idealnie sprawdza się właśnie nowy pad SteelSeries.

Podsumowując, testowany kontroler to bardzo ciekawa propozycja. W szczególności powinna zainteresować osoby, które spędzają sporo czasu przy grach na smartfony i tablety. Pomijając fakt, że kontroler nie do końca sprawdza się w każdym tytule, największym minusem urządzenia jest jego cena, która w zależności od sklepu wynosi około 250 złotych. Ocenę tego, czy warto wydać taką kwotę na peryferyjny sprzęt do mobilnej zabawy, pozostawiamy każdemu z was do osobistego rozważenia.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy