SteelSeries Apex M750 - test klawiatury

​Jeśli szukasz ponadprzeciętnej klawiatury gamingowej, koniecznie powinieneś dodać do listy zainteresowań model SteelSeries Apex M750.

Producent od samego początku zaznaczał, że Apex M750 będzie klawiaturą przeznaczoną dla najbardziej wymagających graczach. I swoje zapowiedzi spełnił. Mamy tutaj do czynienia z klawiaturą mechaniczną, której jakość wykonania należy ocenić co najmniej na piątkę z plusem. Jednak to nie wszystko. Produkt został wzbogacony o kilka rozwiązań mających ułatwić nam życie, a także o kolorowe podświetlenie, które sprawia, że świetnie prezentuje się na biurku.

SteelSeries Apex M750 to klawiatura mechaniczna składająca się ze 104 klawiszy. Producent wykorzystał w niej przełączniki QX2, które - według deklaracji - powinny wytrzymać około 50 milionów naciśnięć. Nie tylko one odznaczają się ponadprzeciętną trwałością. Także rama klawiatury, która została wykonana z aluminium, powinna wytrzymać bardzo wiele. Urządzenie odznacza się wymiarami 454 x 153,5 x 46,7 milimetra, a jeo waga to niespełna kilogram. Z klawiatury wychodzi kabel o długości 2 metrów (w pełni wystarczający).

Reklama

A jak SteelSeries Apex M750 sprawdza się w praktyce? Przetestowaliśmy ją, rzecz jasna, przede wszystkim w grach. Nawet, gdybyśmy tego nie wiedzieli od samego początku, od razu poczulibyśmy, że mamy do czynienia z produktem gamingowym i high-endowym. Przełączniki chodzą bardzo miękko i odznaczają się krótkim momentem aktywacji. Z początku może być wam trudno przyzwyczaić się do tak krótkiego skoku (te klawisze trzeba wręcz głaskać), ale gdy już do tego dojdzie, będziecie zachwyceni tym, z jaką precyzją i gracją działała at klawiatura.

Wbrew pozorom SteelSeries Apex M750 nie nadaje się wyłącznie do grania. Także w pracy i codziennym użytkowaniu może się doskonale sprawdzić. Jednak wcześniej trzeba będzie - podobnie jak w przypadku gier - przyzwyczaić się do krótkiego skoku klawiszy. Później jednak praca z tą klawiaturą będzie czystą przyjemnością.

SteelSeries Apex M750 można oczywiście dostosować do naszych wymagań. W tym przypadku robimy to za pomocą oprogramowania SteelSeries Engine. Możemy za jego pomocą skonfigurować sposób działania samej klawiatury, ustawić makra czy ustawić podświetlenie. Producent przygotował kilka gotowych profili, ale nie musimy się do nich ograniczać. Możemy na przykład skorzystać z funkcji ImageSync, by stworzyć oryginalne animacje na podstawie plików GIF.

SteelSeries Apex M750 to klawiatura z absolutnie wysokiej półki, która spełni oczekiwania wszystkich wymagających graczy. Jeśli tylko możecie sobie pozwolić na wydatek rzędu niespełna 800 złotych, koniecznie się nią zainteresujcie. Zdecydowanie warto!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SteelSeries
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy