Reklama

Steam Deck z potwierdzoną datą premiery

​Po miesiącach oczekiwań i nerwów wśród osób, które zarezerwowały Steam Deck, Valve nareszcie ogłasza oficjalną datę premiery!

26 stycznia Valve w końcu ujawniło, kiedy wydany zostanie Steam Deck. Miesiące oczekiwania i wciąż przesuwany start nareszcie dobiegają końca. Oficjalna data, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży, to 25 luty 2022 roku.

Wszystkie osoby, które zarezerwowały Steam Deck zaraz po ogłoszeniu urządzenia przez Valve, z niecierpliwością wyczekiwały listopada 2021. Niestety - z uwagi na pandemię koronawirusa, przerwane łańcuchy dostaw i braki w komponentach - Valve musiało opóźnić datę premiery Steam Deck o kilka miesięcy. Nie do końca było jasne, co to dokładnie oznacza i jak długo trzeba będzie czekać. Ostatecznie Valve zapowiedziało, że premiera odbędzie się w lutym 2022, ale kolejna fala koronawirusa sprawiła, że spora część fanów wierzyła w kolejne przesunięcia. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca i Steam Deck zadebiutuje zgodnie z ostatnimi zapowiedziami. Premiera urządzenia będzie miała miejsce w tym samym dniu, co Elden Ring.

Reklama

Każdy, kto chce kupić Steam Deck, musi potwierdzić rezerwację

Valve wyjawiło również, w jaki sposób będzie dostarczać Steam Decki. Około godziny 19:00 czasu polskiego firma będzie rozsyłać zaproszenia do zamówienia i zapłaty za urządzenie. Klienci, którzy dokonali rezerwacji i zostali wylosowani, będą mieli 3 dni na potwierdzenie i opłacenie zamówienia. Pierwsze jednostki będą wysyłane do szczęśliwców już 28 lutego.

Osoby, które nie zostaną wylosowane w pierwszej turze, nie muszą się zbytnio martwić, kolejne urządzenia będą przygotowywane do wysyłki w tygodniowych interwałach. Na pewno więc każdy, kto rezerwował urządzenie, otrzyma je na przestrzeni dość krótkiego czasu.

Ważną informacją jest to, że rezerwujący otrzyma dokładnie tę wersję urządzenia, którą zamówił, Valve przestrzega przed próbami zmiany wersji na inną. Cena, którą trzeba zapłacić za Steam Deck będzie - zgodnie z zapowiedziami - pomniejszona o kwotę rezerwacji.

Oficjalna data premiery Steam Deck od Valve to 25 lutego 2022 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy