Roccat Suora - test

​Roccat to producent wysokiej jakości sprzętu komputerowego. W tym roku wydał na świat swoje nowe dziecko - klawiaturę o nazwie Suora.

Roccat Suora to klawiatura mechaniczna, w której wykorzystano wytrzymałe przełączniki TTC (ich żywotność to nawet do 50 milionów aktywacji). Charakteryzuje się ona dość prostą i smukłą konstrukcją, w której nie uświadczamy ani grubej ramki, ani podpórki na nadgarstki (dzięki temu udało się osiągnąć następujące wymiary - 12,5 centymetra szerokości oraz 43 centymetry wysokości).

Producent wykorzystał do jej produkcji aluminium, dążąc do jak najwyższej wytrzymałości. No i w rzeczywiście, przy bliższym kontakcie Roccat Suora sprawia wrażenie niezwykle solidnej - takiej, która będzie w stanie przetrwać nawet kilka lat intensywnego grania.

Reklama

Choć konstrukcja Roccat Suory nie jest specjalnie efektowna (można by napisać, że jest wręcz ascetyczna), to klawiatura prezentuje się całkiem efektownie. To w dużej mierze zasługa podświetlenia w kolorze niebieskim, dzięki któremu wieczorna rozgrywka staje się naprawdę przyjemna. Pomimo zimnej barwy, nie musimy obawiać się o to, że światło będzie nas na dłuższą metę męczyć, a to dzięki 11 poziomom natężenia. Podświetlenie wzbogacono także o opcjonalny efekt oddychania.

Jak się gra na Roccat Suorze? Naprawdę przednio. Przełączniki działają niezwykle sprawnie, nie wydają żadnych irytujących odgłosów, a klawisze są optymalnie wyprofilowane. Producent zrezygnował z ramki, podpórki na nadgarstki czy klawisze multimedialne (udostępniono natomiast 6 klawiszy makr, rozmieszczonych w programowalnej strefie nad klawiszami strzałek), skupiając się na tym, aby Roccat Suora była jak najbardziej kompaktowa i aby korzystało się z niej jak najprzyjemniej. I to rzeczywiście daje się odczuć.

Oczywiście klawiatura została wyposażona w funkcję anti-ghosting, która pozwala nam wciskać kilka klawiszy jednocześnie bez najmniejszego problemu z zarejestrowaniem tego. Częstotliwość odświeżania danych w przypadku Roccat Suory jest jak najbardziej satysfakcjonująca - wynosi 1000 Hz. Klawiatura oczywiście współpracuje z oprogramowaniem Roccat Swarm, dzięki któremu możemy dostosować jej działanie do naszych potrzeb.

Roccat Suora to jedna z tych klawiatur, które nie tylko dostarczą świetnych wrażeń i komfortu podczas rozgrywki (nawet kilkugodzinnej), ale także będą elegancko wyglądać na biurku i nie opróżnią zbytnio naszego portfela. Z to naprawdę wysokiej jakości urządzenie trzeba zapłacić zaledwie około 400 złotych. To niemało, jak na klawiaturę. Ale niedużo, jak na klawiaturę z tej półki. Zdecydowanie warto zainwestować tę kwotę w Roccat Suorę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: roccat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama